У сучасному інформаційному світі дедалі більшого впливу набувають візуальні елементи. Суспільство стає більш «видимим», оскільки презентує себе через картинку, образ за допомогою безлічі екранів – від невеличких у мобільному до величезних на вулицях мегаполісів. Та й кожен із нас презентує себе світові через соцмережі саме у фото та відео. Тож тема уроку інформатики «Опрацювання об’єктів мультимедіа» для школярів є надзвичайно актуальною та цікавою.

У п’ятницю, 25 листопада 2016 року, для учнів 8-го класу НВК «Школа І ст. – гімназія ім. А. Шептицького м. Стрия» учитель інформатики Олена Дмитрук провела не зовсім традиційний урок-практичну роботу зі створення відеокліпу. Незвичним було місце проведення – приміщення антикафе «Горище», де можна не тільки розважитися та відпочити, а й у домашній, неймовірно теплій і приємній атмосфері навчатися, розвиватися, творити і навіть витворяти.

Восьмикласники гімназії в жвавому обговоренні визначили, що для створення відеокліпу потрібні не тільки цифрові гаджети і спеціальні програми на комп’ютерах, а й творчі ідеї, справжнє натхнення, цікаві герої тощо. Тож на «Горище» запросили Марту Остапович – молоду, тендітну, творчу стриянку, яка розповіла всім про своє захоплення – виробництво валянків і стала героїнею майбутніх дитячих відеосюжетів.

Урок інформатики пройшов із використанням усіх традиційних елементів: закріплення теоретичного фундаменту здійснено на сервісі Kahoot, «мозковий штурм» реалізовано за посередництвом ментальної карти Cacoo, практична робота з інструкцією – у Class Notebook, рефлексія – у Proprofs.

Присутні на уроці вчителі гімназії високо оцінили майстерність Олени Юріївни та відзначили добру підготовку гімназистів. А вибір місця проведення – антикафе «Горище» – дав можливість учителю інформатики наблизити своїх учнів до сучасного прикладу фінської освіти, де діти не сидять за партами. Лише невимушена, вільна атмосфера створює плідний простір для народження, розвитку та втілення нової ідеї.

За інформацією НВК «Школа І ст. – гімназія ім. А. Шептицького м. Стрия»

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу