Про студентські проблеми поговорили в Харкові - DSC 9531Вчора, 13 травня, в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» відбулося засідання Харківського осередку Української асоціації студентського самоврядування (УАСС) за участі директора Департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації А.В. Бабічева, а також голови Харківського осередку УАСС М.Андреєва.

Це був захід, де голови органів студентського самоврядування 12 провідних вузів Харкова зустрілися в неформальній обстановці. Вони обговорили перспективи створення обласної студентської ради при ХОДА, до якої входитимуть представники всіх вищих навчальних закладів Харкова та області, як державних, так і приватних, а також військових. Разом вони обговорюватимуть нагальні проблеми студентства та пропонуватимуть шляхи їх вирішення.

«Такі організації потрібні студентам як майданчики для діалогу. Я готовий виступати, розповідати, ділитися досвідом організації самоврядування і сам вчитися новому. Що більше з’являється таких органів, то активніше залучається студентська громадськість до їх діяльності. Їм потрібен достатній обсяг повноважень, щоб порушені проблеми не тільки обговорювалися, але й вирішувалися насправді. Саме таким чином реалізується молодіжна політика на рівні регіону», – зазначив голова Органу студентського самоврядування НТУ«ХПІ» «Студентський Альянс» Олександр Рачков.

Голова профспілкової організації студентів ХНУ імені Каразіна Сергій Махновський сказав: «Ми намагаємося діяти не широко і глобально, а конкретно, вирішуємо нагальні питання, пов’язані з проживанням студентів у гуртожитках, охороною здоров’я, займаємося питаннями працевлаштування. У нас є певне коло повноважень на законодавчому рівні, але ми його не завжди навіть усвідомлюємо. А ними треба користуватися».

Сьогодні студентському співтовариству належить вирішити безліч завдань, як на місцевому, так і глобальному рівні. Насамперед необхідно вживати заходів для підвищення якості вищої освіти. Для цього студенти самі повинні розуміти, що вони хочуть вчити і як, та звертатися з відповідними пропозиціями до керівництва університетів та органів місцевого самоврядування, які регулюють питання освіти на законодавчому рівні. Також на сьогодні гостро стоїть проблема репутації та іміджу самого інституту вищої школи. І саме найактивніші студенти, які беруть участь у громадському житті свого міста і країни, можуть стати гарним прикладом для майбутніх поколінь. Тому одна з цілей органів самоврядування – формування образу українського студента як думаючого та соціально відповідального члена громадянського суспільства, який здатний ефективно працювати, приймати рішення і брати на себе відповідальність, а також як особистості, у формуванні якої основну роль відіграв вищий навчальний заклад.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *