Уже втретє на базі ННІ іноземної філології ЖДУ імені Івана Франка відбувся традиційний щорічний Всеукраїнський науково-практичний вебінар «Професійна комунікація: мова і культура».

Робота вебінару була організована у форматі телемосту між чотирма вишами України: Житомирським державним університетом імені Івана Франка, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Сумським національним аграрним університетом та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу. Головною метою проведення цьогорічного онлайн-спілкування стало бажання поділитися досвідом та методами проведення навчання студентів немовних спеціальностей.

У ході роботи вебінару відбувалися презентації та обговорення доповідей у формі круглого столу, а також дискусії між учасниками телемосту. Викладачі-науковці працювали за чотирма напрямами: «Використання адаптивної технології як засобу формування професійної комунікації студентів немовних спеціальностей на заняттях з іноземної мови», «Формування соціокультурної компетентності студентів аграрних ВНЗ у процесі вивчення іноземної мови», «Фахова мова як основа професійної комунікації», «Професійна комунікація перекладачів у контексті євроінтеграції» та «Інноваційні підходи до викладання іноземних мов».

Усі учасники вебінару були представниками кафедр іноземних мов, які працюють зі студентами немовних спеціальностей, тому обмін досвідом викладання іноземних мов і організації навчання студентів в усіх університетах-учасниках вебінару був надзвичайно важливим і актуальним.

«Я була приємно вражена тим, що деякі матеріали, ті ж самі презентації читалися та надиктовувалися одразу кількома іноземними мовами. Таке онлайн-спілкування дало змогу не тільки навчитися чомусь новому, а й усвідомити свої помилки як викладача», — ділиться враженнями викладач кафедри іноземних мов і новітніх технологій навчання ЖДУ Тетяна Білошицька.

За підсумками Всеукраїнського науково-практичного вебінару «Професійна комунікація: мова і культура» буде сформовано електронний збірник тез, який незабаром з’явиться на офіційному сайті кафедри і міститиме оригінальні, наукові дослідження з важливих проблем методики викладання іноземних мов.

Прес-центр ЖДУ імені Івана Франка 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу