Днями в спорткомплексі Національного технічного університету України «КПІ» завершився сьомий чемпіонат України з карате. У кількох вікових категоріях – дорослі, молодь, юніори, кадети – змагались більше ніж 500 спортсменів із 21 області країни. Про це повідомляє сайт Мінмолодьспорту України.

У командному заліку серед дорослих першість здобули представники Львівщини — дев’ять золотих нагород (загалом 13 медалей). Кращими за кількісним показником стали представники Одеського регіону – 15 відзнак, із них чотири – найвищого ґатунку. На третьому місці команда Полтавської області – дві золоті медалі.

Серед кадетів, юніорів і молоді кращими знову стали львів’яни – 10 золотих (загалом 22 медалі), з відставанням в одну золоту нагороду на другому місці командного заліку одесити, в активі яких 33 нагороди. Закриває ж трійку призерів команда господарів, у їхньому медальному кошику – шість золотих нагород.

В одиночному ката чемпіонами країни 2016 року стали Анна Крещенко і Віталій Кулик.

У розділі «куміте» серед жінок перемогу святкували Катерина Крива (50 кг), Анастасія М’ястковська (55 кг), Аніта Серьогіна (61 кг), Галина Мельник (68 кг), Анастасія Степашко (понад 68 кг). У чоловічій половині новими володарями національного титулу є Олег Філіпович (60 кг), Денис Копитко (67 кг), Станіслав Горуна (75 кг), Андрій Торошанко (84 кг), Ярослав Горуна (понад 84 кг).

У командному ката звитяги дісталися спортсменам Полтавської області, а в командному куміте не знали програшу представники Львівської області.

За підсумками вітчизняної першості будуть сформовані склади національних збірних команд України на головні міжнародні старти 2017 року. Це молодіжний чемпіонат Європи, який у лютому 2017 року прийматиме столиця Болгарії, та 52-й чемпіонат Європи, що відбудеться в травні в Туреччині.

Слід зазначити, що цього року Чемпіонат України з карате вперше пройшов у новому статусі – як олімпійський вид спорту. Нагадаємо, згідно з рішенням 129-ї сесії Міжнародного олімпійського комітету в серпні 2016 року, карате внесли до програми Олімпійських ігор у Токіо 2020 року.