Підзабута дефініція “книга – найкращий подарунок” невдовзі вкорте стане актуальною. У 2012 році в Україні збільшився випуск книг та брошур. Такі дані оприлюднила Книжкова палата України імені Івана Федорова.

Так, станом на 27 серпня 2012 року в Книжковій палаті зареєстровано 13 663 назв книжок і брошур тиражем 27 809 тисячі примірників. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року видано на 25,2 % більше друкованих одиниць  книг і брошур, тиражі збільшились на 48,3 %.

Цього року українською мовою видано 61% загальної кількості назв, російською – 28%. Україномовні видання складають 45,9% загального обсягу тиражу, російськомовні – 48,3%. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року тиражі книг і брошур російською мовою зросли на 75,8 %, українською мовою – на 28,6 %.

Частка книг і брошур, виданих 2012 року мовою інших національних меншин, складає  близько 1 % за назвами і 6 % за тиражами.

За інформацією  прес-служби Державного комітету телебачення і радіомовлення

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “"Найкращих подарунків" в Україні побільшало”
  1. На жаль чутки про збільшення кількості “найкращих подарунків” дещо … перебільшені. Справа в тому, що після внесення змін до Закону України “Про обов”язковий примірник”, яким передбачено значні штрафи для видавців за ненадання обов”язкового екземпляру, вони понесли до Книжкової палати видання попередніх років. Згідно ж існуючою методикою Книжкова палата фіксує ці видання за часом надходження примірника до неї. Тому насправді в нинішньому році, станом на 20.08.2012 року, кількість назв, порівняно з минулим роком, зменшилась на 14%. А тиражі дійсно незначно зросли але не за рахунок загальнодоступної книги, що надходить у роздрібну мережу, а за рахунок збільшення фінансування з бюджету видань підручників для загальноосвітніх навчальних закладів. От таке “збільшення”…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *