Урятувати - і перемогти на Чемпіонаті світу? - pic1На Сумщині відбудеться XVIII Чемпіонат світу серед кінологів-рятувальників. Змагання проходитимуть на базі кінологічного навчально-тренувального комплексу 2-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України у селі Гаї Роменського району Сумської області 25-30 вересня.

«Чемпіонат має велике значення для Сумщини, адже наш потенціал побачить світова спільнота», – підкреслив голова облдержадміністрації Юрій Чмирь, перебуваючи з робочою поїздкою на Роменщині.

У чемпіонаті візьмуть участь близько 20 команд з 15 країн світу, зокрема, Німеччини, Польщі, Словаччини, Словенії, Чехії, Голландії, Іспанії, Аргентини, Південної Кореї, Росії, Угорщини та інших.

«Сумщина представить команду з 9 учасників. У нас є всі шанси здобути перемогу», – переконаний начальник учбового кінологічного центру, підполковник Ігор Заповітряний.

«Наш центр невипадково обрали місцем проведення міжнародних змагань, адже ми маємо добру базу. За масштабами цю подію можна порівняти з Євро-2012. Це – престиж не лише для Сумщини, а й для всієї України. До того ж, значення чемпіонату – не лише у спортивному інтересі, а й у набутті навичок для рятувальних операцій у реальних умовах», – зазначив начальник учбового кінологічного центру.

Він засвідчив майже стовідсоткову готовність кінологічної бази приймати закордонних гостей. Пошуки по сліду учасники здійснюватимуть на техногенному завалі та у природному середовищі. Так, обстежено лісову територію, де рухатимуться кінологи. Облаштовано максимально наближений до реального будівельний комплекс з бетону, цегли, дерева, заліза та гуми; змодельовано побутові предмети, які можуть бути на об’єкті техногенного походження.

Комплекс високо оцінила комісія міжнародної організації кінологів-рятувальників, назвала його одним із найкращих у Європі, підкреслив Ігор Заповітряний. З його слів, нині залишилося встановити накриття на стадіоні, де проходитимуть перевірки собак на слухняність і спритність.

За інформацією Сумської ОДА

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *