Відбулася зустріч Сергія Храпатого, керівника секретаріату, обраного голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, та Сергія Курбатова, обраного заступника Голови Національного агентства, з Сільвеном Ріголле, Аташе з питань наукового та університетського співробітництва Посольства Франції в Україні.

Під час зустрічі Сергій Храпатий повідомив, що серед стратегічних завдань Національного агентства є створення системи оцінки якості вищої освіти України, що має базуватися на сучасному механізмі акредитації вищих навчальних закладів та навчальних програм. «Така система має максимально відповідати європейським підходам і принципам, включаючи ESG як ключовий документ», – зазначив він.

Читайте також: Умови прийому на навчання до ВНЗ України в 2017 році зареєстровано в Мін’юсті

Сергій Храпатий підкреслив, що французький досвід оцінки якості вищої освіти, а також підходи до акредитації ВНЗ та програм, є надзвичайно важливим для успішного реформування системи оцінки якості вищої освіти України.
«Вивчення відповідного досвіду на етапі становлення Національного агентства є однією з істотних передумов успішної інтеграції української системи університетської освіти в Європейський простір вищої освіти», – наголосив керівник Секретаріату НАЗЯВО.

У свою чергу, обраний заступник голови НАЗЯВО Сергій Курбатов звернув увагу на те, що аналогічні французькі агентства з оцінки та забезпечення якості вищої освіти можуть бути орієнтиром для реалізації української моделі забезпечення якості. Водночас, українське Агентство із забезпечення якості може і повинно стати частиною загальноєвропейської мережі агентств, тому включення в Європейський реєстр агенцій із забезпечення якості вищої освіти, а також членство в Європейській асоціації із забезпечення якості вищої освіти (ENQA), є одними з пріоритетних напрямків у діяльності Національного агентства.

Сторони також обговорили питання співпраці щодо залучення французьких експертів в області оцінки якості вищої освіти до розробки відповідних українських документів та ін.
Окрім того, на зустрічі було порушено питання боротьби з плагіатом у наукових роботах. Аташе Посольства Франції Сільвен Ріголле підтримав ініціативу заповнення і-декларацій для науковців та зазначив, що це обов’язково потрібно запровадити в Україні.

Інформація НАЗЯВО 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *