Для поліпшення якості навчально-методичної літератури Міністерством освіти і науки України проводиться системна робота в цьому напрямку.

Завершується перегляд навчально-методичної літератури, якій було надано відповідний гриф Міністерства освіти і науки України за останні п`ять років, результати перегляду буде оприлюднено на сайті МОН.

Створені робочі групи для розробки нових документів:

–  Порядку надання навчальній літературі, засобам навчання і навчальному обладнанню грифів та свідоцтв МОН;

–    Положення про Науково-методичну раду МОН.

Проекти документів будуть розміщені для громадського обговорення на веб-сайті МОН. Просимо громадськість слідкувати за новинами Міністерства та долучатись до їх обговорення.

Для створення системи превентивних, антикорупційних та прозорих  механізмів у цьому питанні Міністерством освіти і науки України ініційовано створення веб-ресурсу, на якому висвітлюватиметься процедура надання навчальній-методичній літературі та засобам навчання відповідних грифів Міністерства освіти і науки України.

Відомості про рукописи навчально-методичної літератури на веб-ресурсі оприлюднюватимуться відразу після їх реєстрації в Державній науковій установі «Інститут модернізації змісту освіти», яка організовує роботу комісій Науково-методичної ради МОН та підготовку відповідних матеріалів. А саме: дані про дату і вхідний номер рукописів, терміни розгляду документів, прізвище ім’я по батькові  рецензентів, експертів, відповідальних осіб за процедуру надання грифа та результати розгляду рукопису. Відвідувачі матимуть змогу завантажити документ,  що надає відповідний гриф або висновок комісії, в разі відхилення рукопису.

Відкритість інформації посилить відповідальність науковців за процедуру рецензування та проведення експертизи навчально-методичної літератури.

Кожен освітянин матиме можливість висловити свої зауваження та пропозиції щодо якості навчально-методичної літератури через веб-ресурс. В разі надходжень суттєвих зауважень, навчально-методичний посібник повторно розглядатиметься на засіданні відповідної комісії науково-методичної ради МОН.

Інформує МОН України