Юні школярі-науковці з Австралії нещодавно в учнівській лабораторії змогли синтезувати основний інгредієнт дорогих ліків лише за 20 доларів. Про це повідомляє ВВС Україна.

Йдеться про речовину піріметамін, яку використовують у ліках від паразитів для хворих на малярію і СНІД. Синтез кількох грамів цієї речовини коштував австралійським школярам лише 20 доларів.

17-річні школярі змогли видобути 3,7 грамів діючої речовини за 20 доларів. У Сполучених Штатах та сама кількість піріметаміну коштувала би близько 110 тисяч доларів. Юні науковці також відзначили, що експеримент зайняв у них рік і його метою було показати завищеність цін на ліки у США.

Доктор Еліс Вільямсон, хімік із Сіднейського університету, вважає експеримент школярів дуже промовистим. “Вони перетворили початковий матеріал, який коштує кілька пенні, на щось, що є справді дорогим у Сполучених Штатах“, – розповідає вона.

Якщо це можна дешево отримати в школі, немає жодних виправдань за таку високу ціну. Особливо, коли йдеться про людей, які справді їх потребують і, можливо, не можуть собі їх дозволити“, – додала науковець.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *