У приміщенні Американських Рад із міжнародної освіти в Україні відбулося засідання Комітету з питань міжнародного співробітництва Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

У засіданні взяли участь члени Комітету, керівник секретаріату, обраний голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Храпатий, Аташе з питань наукового та університетського співробітництва Посольства Франції в Україні Сільвен Ріголле, фахівець з питань освіти Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Віра Терновська, директор Американських Рад з міжнародної освіти в Україні Ярема Бачинський, менеджер з аналітичних питань Національного Еразмус+ офісу в Україні Жанна Таланова, координатор освітніх проектів Британської Ради в Україні Марія Захарова, координатор Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) Тарас Тимочко, координатор з інформації та реклами Програми академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi Вероніка Алексанич, вітчизняні експерти й аналітики з питань міжнародного співробітництва у галузі освіти.

Під час засідання обговорили основні напрями міжнародної діяльності Національного агентства, що сприяли б створенню в Україні сучасної та ефективної моделі оцінки якості вищої освіти та успішної інтеграції вітчизняних вищих навчальних закладів в Європейський простір вищої освіти (EHEA) та Європейський простір дослідження (ERA).

Керівник секретаріату, обраний голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Храпатий окреслив коротко- та довгострокові завдання в галузі міжнародної співпраці.

За його словами, серед найперших завдань – чітке визначення потреб інших комітетів у плані вивчення міжнародного досвіду та залучення відповідних зарубіжних експертів; систематизація результатів міжнародних проектів у галузі якості вищої освіти, які реалізовані чи реалізуються в Україні та інші.

«Основним довгостроковим завданням є вступ Національного агентства до Європейської асоціації із забезпечення якості вищої освіти (ENQA) та включення його до Європейського реєстру агентств із забезпечення якості вищої освіти», – наголосив Сергій Храпатий.

Із цим погодилась представник Національного Еразмус+ офісу в Україні Жанна Таланова, яка розповіла про можливі шляхи реалізації цього завдання.

На своєму засіданні Комітет розглянув та схвалив Стратегічні напрями діяльності в питаннях міжнародного співробітництва Національного агентства як відповідну частину загальної стратегії діяльності Агентства.

Як повідомив в. о. голови Комітету з питань міжнародного співробітництва, обраний заступник Голови Національного агентства  Сергій Курбатов, першочерговою є активна взаємодія з Європейською асоціацією із забезпечення якості вищої освіти.

«Членство в цій організації передбачає відповідність діяльності Стандартам і рекомендаціям щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти, а також зовнішній аудит організації, що проводиться раз на 5 років. Рішення про членство виноситься на підставі результатів цього аудиту. Також необхідно проводити роботу з іншими європейськими організаціями, які займаються оцінкою якості вищої освіти та акредитацією програм та інститутів, наприклад ASIIN тощо», – зазначив Сергій Курбатов.

Окрім того, він повідомив, що вже досягнуті попередні домовленості про співпрацю з Британською агенцією оцінки якості вищої освіти (QAA). Зокрема, участь представників Національного агентства в Міжнародній програмі оцінки якості (IQAP), залучення представників QAA як міжнародних експертів.

За словами Сергія Курбатова, до Стратегічних напрямів діяльності віднесено співпрацю з американськими агентствами оцінки якості вищої освіти, Наглядовою радою з питань рейтингів та якості IREG – провідною міжнародною організацією, яка координує процес розробки університетських рейтингів та їх відповідність міжнародним стандартам; Американськими радами з міжнародної освіти (ACCELS), Британською Радою (BC), Національною агенцією з питань вищої освіти у Франції (Campus France), Національним Еразмус+ офісом в Україні та Німецькою службою академічних обмінів DAAD, Університетом Уппсали (Швеція) та Фінським центром оцінювання якості освіти (FEEC) щодо вивчення скандинавських моделей оцінювання якості вищої освіти.

Комітет також розглянув найближчі заходи у рамках співпраці з Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP), зокрема, питання, пов’язані з участю членів Національного агентства у Форумі академічної доброчесності, який відбудеться 22 грудня 2016 р. на базі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

Інформація НАЗЯВО 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *