Кіборги йдуть - вчені наблизилися до штучного вирощування серця -Вченим вдалося вперше об’єднати електроніку й біологічний матеріал. Вони здійснили довгоочікуваний новий крок до появи кіборгів – істот, що поєднують у собі людину й робота. Новий метод, що дозволяє вживляти датчики в людське тіло, розроблений у Масачусетському технологічному інституті в співробітництві з Гарвардським університетом та Бостонською дитячою лікарнею.

За словами вчених, автономна нервова система відслідковує рівень кислотності, хімічні й інші фактори, на підставі чого стимулює відповідну реакцію організму. Таким чином, перед дослідниками стоїть завдання імітувати систему зворотного зв’язку, у ході еволюції розвинену в тілі, для контролю штучних тканин на клітинному рівні. Тепер учені можуть фіксувати електричні сигнали, що генеруються клітинами тканини, а також вимірювати реакцію кліток на кардіо- і нейростимулюючі препарати.

“Ми наблизилися до створення штучно вирощеного серця “, – резюмував один з авторів дослідження, професор Роберт Ленджер. Уже вирощені тканини серця, нейронів і м’язів, а також кровоносні судини.

За матеріалами kp.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *