7 грудня у Вінницькому національному технічному університеті відкрили стартап-школу «Sikorsky Challenge». Мета школи – навчити всіх охочих реалізації та впровадженню інноваційних бізнес-ідей у наявні стартап-компанії. Стартап-школа працюватиме за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької міської ради, а також провідних регіональних технологічних та ІТ-компаній регіону.

«Без перебільшення, нинішня подія — це нова сторінка історії університету і регіону. Зовсім недавно наші науковці, котрі мали гарні ідеї, не знали, як їх запровадити в життя, як на цих ідеях заробляти гроші. Нині наші закордонні друзі, які добре знаються на тому, як інвестувати в науку, особливо в розробки креативної молоді, беруться залучити до наших розробок бізнес, навчити створювати проекти, які можуть продаватись у вигляді продукції. Сьогодні ми започатковуємо екосистему з вирощування стартапів. Ми зможемо навчити студентів розпочати власний бізнес», — говорить ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко.

Перша в Україні інноваційна екосистема Sikorsky Challenge майже три роки тому створена в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Стартап-школа «Sikorsky Challenge» у ВНТУ є другою. Планується в Україні створити цілу мережу таких шкіл. Давид Ар’є, координатор проекту, керівник компанії «Transfotech», розповів:

«Чому саме ВНТУ? Це моя альма-матер. А ще тому, що тут сильні наукові кадри. Я закінчив Вінницький політех близько 40 років тому. Потім працював у різних країнах. Останні 20 років – в Ізраїлі. Весь цей час працюю з українськими програмістами і можу сказати, що вони найперспективніші в світі. Нині час українським програмістам проявити себе в абсолютно іншій сфері — у проектах, які можна перетворити на стартапи. Ми говоримо про мережу стартап-шкіл під егідою «Sikorsky Challenge». У нас інноваційний спосіб навчання — із звичайних студентів робимо стартапістів і вчимо їх продукувати ідеї. Навчатись у Школі може будь-який вінничанин, хто має ідеї. Ми живемо в світі, де ідеї перетворюються на продукти щоразу швидше. Маємо бути готовими до того, що будемо мріяти й одразу ж отримуватимемо результат».

Фахівець у галузі ведення ІТ-бізнесу, засновник і генеральний директор Open Innovation Incubator «Be Next IT» Ігор Пеєр провів у ВНТУ майстер-клас «Підтримка інноваційних проектів і розвиток стартап-руху в Україні».

Керівник стартап-школи, завідувач кафедри інтеграції навчання з виробництвом ВНТУ, кандидат технічних наук, доцент Костянтин Коваль зазначив, що «Sikorsky Challenge» Вінниці сприятиме розвитку нових сучасних форм навчання студентів, допомагатиме їм реалізовувати власні ідеї та сприятиме налагодженню їхньої співпраці з провідними бізнес-компаніями Вінниці, а також беззаперечно надасть вищу якість університетській підготовці. Саме така співпраця сприятиме створенню інноваційної екосистеми в університеті та місті.

Стати слухачем можуть не тільки студенти ВНТУ. Заняття у стартап-школі розпочнуться у лютому і триватимуть до жовтня. Після завершення навчання «школярі» зможуть взяти участь у конкурсі проектів, переможці якого матимуть фінансування своїх розробок.

За інформацією прес-центру ВНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *