Учені вважають, що прощання з Дідом Морозом відбувається у 5 – 7 років. Та якщо дитина і в 9 років вірить у доброго діда, над цим варто замислитися.

Щороку батьки замислюються над тим, чи не настав час розповісти дітям правду і відправити на горище фантазій образ власника оленів, саней і лабораторії з виробництва подарунків? Ця дилема вивчається в серйозних, поглиблених психологічних дослідженнях.

Найчастіше, кажуть експерти, дитина сама починає розуміти, що легендарний Санта-Клаус – фантастична ілюзія, що немає ніякого діда з Лапландії, здатного в рекордний час доставити за одну ніч подарунки мільярдам дітей на планеті.

Прощання з Дідом Морозом відбувається у віці 5-7 років, одностайні вчені. Вони рекомендують не квапитися і продовжувати ритуал із чарівною появою подарунків під ялинкою. Але батькам варто насторожитись, якщо дитина, яка досягла віку, коли вже важко вірити в дива, навіть, попри усмішки і критику з боку друзів, продовжує ігнорувати реальність. За цією наполегливістю в захисті міфу про Діда Мороза може ховатися небезпечне бажання залишатися в світі фантазій.

За словами італійського психолога Джанантоніо, після 9 років віра в чарівництво Діда Мороза стає ознакою інфантильності, незрілості та прогалин у вихованні.

За матеріалами ЗМІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *