Шкільні побори – проблема не лише українська.  Корупційні ризики є очевидними, проте, хоч як намагаються протистояти цьому явищу батьки, хоч скільки б заборон видавали можновладці, а гроші як збирали, так і збирають. 

Спосіб покінчити з цією проблемою винайшло Агентство Республіки Казахстан у справах державної служби та протидії корупції: треба скасувати батьківські комітети, а піклувальні ради – впровадити.

Адже й у тамтешніх дитсадках і школах саме батьківські комітети активно займаються збором грошей. Однак цілі, терміни і розміри “внесків” установлюють працівники закладів освіти. “По суті, це є поширеним видом побутової корупції, що сприймається батьками і освітянами як належне”, – наголошують в агентстві.

Тож агентство наполегливо рекомендує Міністерству освіти і науки РК і місцевим виконавчим органам публікувати на своїх сайтах повну інформацію про фінансування установ освіти та розглянути питання про скасування батьківських комітетів.

Крім упровадження інституту піклувальних рад, антикорупційне агентство РК виступило з ініціативою розробити і прийняти Кодекс про освіту. Це, на їхню думку, запобігатиме корупції, а також підвищить якість і конкурентоспроможність національної освіти.

А поки що агентство проводитиме ретельні перевірки діяльності дошкільних установ.

За матеріалами Kazpravda.kz

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу