Протягом Року англійської мови в Україні значно зріс інтерес українців до вивчення англійської мови. 61 % населення міст України у віці 18 – 55 років наразі вивчає іноземну мову, а 34 % опитаних почали вивчати англійську протягом 2016 року – дослідження TNS.

З огляду на роль англійської як мови міжнародного спілкування, за ініціативи GoGlobal Президент України оголосив 2016-й Роком англійської мови в Україні. Протягом року за підтримки Адміністрації Президента, Міністерства освіти та науки України, Міністерства закордонних справ в Україні, Посольства США в Україні, Британської Ради та інших партнерів реалізувалися проекти, завдяки яким вдалось зробити глобальний поворот України в сторону великого світу.

Передовсім відбулися значні зміни у сфері держслужби. Завдяки внесеним змінам до Закону України «Про державну службу» вимога щодо володіння іноземною мовою держслужбовцями стала обов’язковою.

«Завдяки програмам Британської Ради та професійної підготовки Україна-НАТО, а також адвокації GoGlobal у 2016 році 1 396 державних службовців безкоштовно вдосконалили свій рівень англійської. І це тільки початок. Усі держслужбовці мають розуміти, що вже зовсім скоро знання англійської мови стане обов’язковою умовою при прийнятті працівників на посади в держустановах», – коментує заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків.

Також відбулися суттєві зміни в українській системі освіти. Підвищення кваліфікації вчителів англійської мови в Україні стало невід’ємною частиною реформ. У партнерстві з ініціативою GoGlobal та Британською Радою в Україні Міністерство освіти та науки України започаткувало проект «Вчителі англійської мови — агенти змін», який готує вчителів англійської мови з різних регіонів України відповідно до міжнародних стандартів. Як наслідок – 1428 вчителів англійської мови опанували сучасні практики викладання. Так, до кінця навчального 2017 року 50 тисяч дітей в 7 областях навчатимуться вже за новою методикою.

«Одним із найголовніших здобутків ми вважаємо збільшення кількості та якості літніх мовних таборів, у яких школярі вчаться спілкуватись англійською за допомогою поєднання ігрових і навчальних методик. Протягом 2016 року на базі 5 501 навчальних закладів у 24 областях України відбулися літні мовні табори, в яких взяли участь 219 190 дітей. Ці показники збільшилися вдвічі, порівняно з 2015 роком», – зазначає міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.

У 2016 році був реалізований проект пришкільних мовних таборів із залученням іноземних волонтерів GoCamp, що виховує нову генерацію українців із глобальним світоглядом і з навичками, необхідними для ХХІ століття.  117 іноземних волонтерів із 38 країн світу приїхали до України, аби навчати понад 9000 українських школярів. А для дітей із Донецької та Луганської областей було організовано виїзний мовний табір на Київщині.

«Завдяки GoCamp, національній програмі з популяризації та вивчення іноземних мов Україна Speaking і заходам в Домі Америки, українці почали вивчати і говорити англійською більше, ніж будь-коли», – наголошує прес-аташе Посольства США в Україні Джеффрі Енісман.

Долучилися до Року англійської й приватні школи, які надавали для всіх охочих безкоштовні місця в навчальних групах, а також проводили відкриті розмовні клуби та тренінги.

«У зв’язку з проголошеним Роком володіння англійською стало одним із пріоритетів для багатьох українців. Британська Рада пишається своїм внеском у підвищення стандартів володіння англійською мовою як серед представників органів державної влади, так і в інших ключових суспільних сферах», –  зазначає директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс.

Також цього року в 7 областях країни та Києві відбувся запуск у кінотеатрах сеансів мовою оригіналу.

«Кількість відвідувачів таких сеансів постійно зростає. Це не може не тішити. Від початку показів середня кількість глядачів збільшилась на 75%. Глядачам подобається слухати оригінальні голоси улюблених акторів», – ділиться директор із маркетингу мережі кінотеатрів Multiplex Анастасія Давидова.

Згідно із соціологічним дослідженням, проведеним компанією TNS на прохання ініціативи GoGlobal, 51% українців зазначив підвищення рівня знання англійської, а 92% вважають, що знання англійської – норма сучасності. Опитування проводилось серед інтернет-користувачів, які проживають у містах із населенням більше 50 тисяч осіб.

На завершення тематичного Року з 12 по 18 грудня по всій країні відбудеться Тиждень англійської мови із заходами, спрямованими на популяризацію іноземної в Україні.

«Протягом Тижня кожного дня ми розповідатимемо про головні здобутки Року, а також надамо українцям можливості використати свої знання у повсякденному житті, наприклад, замовивши страву в закладах харчування», – зазначає Оксана Нечипоренко, директор ГО Global Office.

«Ми віримо, що вже через 5 років нова генерація українців зможе використовувати всі сучасні можливості, матиме змогу вплинути на майбутнє світу та забезпечити гідне позиціювання України у ньому», – переконаний співзасновник ГО Global Office Мустафа Найєм.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *