Global Teacher Prize, що його ще називають “Нобелівською премією” для педагогів”, було започатковано три роки тому у Великій Британії.  У цьому конкурсі визначають найкращого вчителя у світі, який отримує винагороду –  $ 1 мільйон.

Цього року 50 кращих педагогів, які представили 37 країн, обрали з 20000 претендентів із 179 держав. У лютому визначать 10 фіналістів, а в березні їх запросять до Дубаї на церемонію вручення премії, що відбудеться на Міжнародному освітньому форумі. Мільйон доларів переможець отримає не одразу, а рівними частинами – протягом 10 років. І лише якщо працюватиме в школі ще принаймні п’ять років.

Українку Анну Дудич, викладача англійської мови гімназії імені Тараса Шевченка м. Кропивницький, обрали до Топ-50 Global Teacher Prize за її підхід у викладанні. Оскільки він базується на учнівських проектах і застосуванні новітніх технологій, зокрема системи Google Class, йдеться на сайті Global Teacher Prize. Крім того, Анна Дудич налагоджує стосунки з іноземними партнерами, будучи одним із керівників програми STEM, координатором eTwinning, вона має статус Microsoft Expert Educator та була вчителем року в Україні.

Найкращого вчителя в світі визначають за такими критеріями:

  • визнання досягнень учителя (в класі і за його межами) учнями, колегами, громадськістю. Це мають бути не просто схвальні відгуки, а конкретні справи: участь у наукових проектах і громадських організаціях,  навчальні досягнення учнів тощо;
  • використання інновацій, методики викладання, що в результаті сприяють поліпшенню знань учнів;
  • кількість учнів, які за прикладом педагога обрали професію вчителя. А цьому має передувати робота з  профорієнтації – написання статей, блогів, співпраця зі ЗМІ, участь у соціальних медіакампаніях, конференціях – те, що може сприяти підвищенню статусу освітянина в суспільстві;
  • досягнення конкурсанта, що можуть претендувати на унікальні моделі передового досвіду для вчительської професії, а саме –  визнання досягнень через засоби масової інформації, громадські нагороди тощо.
  • діяльність із поліпшення доступу до якісної освіти для дітей з усіх верств суспільства;
  • крім того, важливим є і те, якою мірою учні підготовлені до життя в глобалізованому світі, де вони зустрічатимуться з людьми різних релігій, культур і національностей. Тут береться до уваги співпраця з навчальними закладами інших країн, участь у програмах обмінів тощо.

Ці завдання не просто не з легких, а, зважаючи на те, що основне – давати знання – ніхто не скасовував, здаються неохопними.  За те й нагорода – мільйон доларів.

Довідково

Varkey Foundation – некомерційна організація, що опікується заходом, була створена для підвищення рівня освіти дітей із малозабезпечених сімей у всьому світі. За її філософією, кожна дитина заслуговує на хорошого вчителя, тому, визнаючи цю професію надважливою, фонд вважає своєю місією, зокрема, поширення передового педагогічного досвіду та глобалізацію освіти. Крім того, Varkey Foundation прагне так підвищити престижність учительської праці, щоб діти почали мріяти про цей фах.

Освітній портал “Педагогічна преса”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу