На 23 тисячі комп’ютерів, що були отримані в рамках допомоги Україні від Китайської народної республіки, було встановлено ліцензійне програмне забезпечення – операційна система, пакет офісних програмних засобів Microsoft Office Professional та антивірусне програмне забезпечення.
«Для нас було важливим, щоб до шкіл надійшли комп’ютери, повністю готові до використання в навчальному процесі, і ми могли ефективно використати надану нам допомогу з Китаю. Саме тому було прийнято відповідальне рішення – закупити ліцензійне програмне забезпечення для кожного з цих комп’ютерів. У 2012 році вже був прецедент, коли КНР передала комп’ютери і їх доставили до шкіл як залізо, без операційної системи. В результаті деякі школи взагалі не використовували обладнання», – зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Закупівля програмного забезпечення, а також послуги з його встановлення здійснювалися через систему «Прозоро». Загальна вартість програм разом із послугою встановлення становить 10 млн гривень, що еквівалентно близько 10 % від орієнтовної ціни аналогічних програмних продуктів. Тобто встановлення ПЗ на 1 комп’ютер коштувало державі менше 435 гривень.
Згідно з інформацією, наданою МОН компанією ТОВ «Майкрософт Україна», вартість аналогічного програмного забезпечення становить орієнтовно:
- Настільна операційна система Windows – $ 189 (легалізатор та оновлення до Windows Professional);
- Пакет офісних програмних засобів Microsoft Office Professional – $ 69 на один рік;
- Антивірусне програмне забезпечення IntuneOpen – $ 6,6 на один рік.
Таким чином, реальна вартість 23 тисяч пакетів програмного забезпечення в понад 16 разів більша за суму, яка в результаті була сплачена. І це без урахування послуги з встановлення ПЗ на кожен із комп’ютерів.
Розподіл ПК по Україні здійснюється пропорційно до кількості учнів у кожному з регіонів, а в областях – згідно з потребами загальноосвітніх навчальних закладів (рішення обласних і Київської міської державних адміністрацій).
Інформація МОНУ
Фото: pexels.com