Система стипендій має мотивувати студентів до успіхів у навчанні та підтримувати якість знань. Водночас ті студенти, що потребують підтримки, мають отримувати соціальні стипендії, переконаний Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Про це він заявив під час зустрічі зі студентами Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Я вважаю, що створення системи, яка буде підтримувати якість знань – це перше. Про кожного, хто потребує соціальної підтримки, ми маємо попрацювати і зробити таку підтримку адресною і цільовою. Тоді буде справедливість і серед студентського середовища і буде додаткова мотивація  бути успішним студентом та отримувати якість у навчанні“, – наголосив Прем’єр-міністр.

У Бюджеті-2017 фонд стипендій було збільшено на 580 млн грн до майже 6 млрд грн, зауважив Глава Уряду.

Він також зазначив, що є дві частини стипендії – академічна і соціальна.

Положення щодо розподілу стипендій не затверджене, зауважив Володимир Гройсман, та закликав представників студентського самоврядування долучатися до обговорення такої системи.

У мене питання – стипендія: це соціальна допомога чи це мотивація до навчання? Мотивація. Якщо це мотивація до навчання, давайте мотивувати успіхи цього навчання. Тим, кому потрібна соціальна допомога, давайте її надамо“, – зауважив він.

Давайте будемо вирішувати, або ми будемо стимулювати знання і якість знань, або… Тому що за великим рахунком, ні вам, ні мені ваш диплом не потрібен. Вам, вашим батькам і мені потрібні ваші знання і ваш успіх. Коли ви прийдете на роботу після закінчення університету просто з дипломом, вас можуть не взяти. Якщо ви прийдете на роботу з дипломом, який підтверджує якість знань, якими ви володієте, ви будете успішними. Ви будете мати гарну роботу і гарну заробітну плату, ви будете конкурентними, ви зможете досягти успіху. Це те, що мені потрібно. Сподіваюся на те, що це потрібно кожному з вас, що ви сповідуєте саме таку ідеологію. Тому що тільки освічені люди можуть забезпечити успіх“, – підкреслив Володимир Гройсман.

Інформує Урядовий портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *