“Гріш ціна черговим “сенсаційним фізкультурним відкриттям” у ЗМІ, – запевнили у прес-службі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, прокоментувавши ситуацію навколо уроків із фізкультури.

Засоби масової інформації продовжують робити «сенсаційні відкриття» щодо проведення занять з фізичної культури у школах. Після «відміни оцінювання» взялися досліджувати роль медичних працівників у проведенні занять у спортивних залах та на спортмайданчиках.

Доінформувалися до того, що «зобов’язали» медиків відвідувати всі уроки фізичної культури, та ще й здійснювати певну діяльність замість учителів.

Так, Положенням про медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженим спільним наказом Міністерства охорони здоров’я  України та  Міністерства освіти і науки України від 20.07.2009 № 518/674 передбачено медико-педагогічні спостереження під час уроків з фізичного виховання, динамічної перерви, занять спортивних секцій, змагань та інших форм фізичного виховання, але також передбачена і орієнтовна кратність його проведення.

Посада контролюючого

Мінімальна кількість разів

Мета перевірки

на місяць

протягом семеструпротягом навчального року
Директор школи * 12 – 3адміністративне інспектування
Заступник директора з навчально-виховної роботи * 12 – 3методичне інспектування
Заступник директора  з виховної роботи *148оздоровчо-виховна робота
Класні керівники **148відвідування учнями уроків, дисциплінованість, успішність учнів
Медичний персонал **1

3

6

МПК*** за змістом і методами проведення уроків фізичної культури, за відповідністю фізичного навантаження функціональним можливостям учнів

* для одного потоку класів

** для кожного класу

*** МПК – медико-педагогічний контроль

Як бачимо з таблиці, 1 раз на місяць – це не кожен урок, а проводять його не тільки медичні, а й педагогічні працівники.

Ще одне «сенсаційне відкриття» – це проведення медичними працівниками пульсометрії. Зауважуємо, що не тільки під час медико-педагогічного спостереження, а й під час кожного уроку вчителі фізичної культури слідкують за рівнем фізичного навантаження учнів проводячи пульсометрію: у 2–3-х учнів різної статі пульс вимірюють до початку занять, після ввідної частини уроку, після проведення загальних вправ, після рухової гри, після заключної частини уроку та через 3-5 хв. після закінчення уроку.

За графічним зображенням кривої, яка будується вчителем, визначається рівень фізичного навантаження учнів. За умови правильної побудови уроку фізіологічна крива повинна мати двовершинну (або одновершинну) параболічну форму.

 У МОНмолодьспорту назвали ціну - 7547547

Інтенсивність фізичного навантаження (ЧСС, уд./хв.)

до 140 уд./хв. – легке фізичне навантаження;

141 – 160 уд./хв. – середнє фізичне навантаження;

більше 160 уд./хв. – значне фізичне навантаження;

ЧСС- частота серцевих скорочень.

Пульсометрія дозволяє вчителеві вдало дозувати навантаження на уроці.

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *