28 грудня міністр соціальної політики Андрій Рева, перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець, керівники  структурних підрозділів МОН та представники студентства –  НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського», КНУ імені Тараса Шевченка, НПУ ім. М. П. Драгоманова, НУ «Києво-Могилянська академія» працювали над алгоритмом нарахування стипендій, який би максимально охопив як питання соціального захисту студентів, так і стимулював їх до здобуття якісної освіти. Про це повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

Сторони детально обговорили ситуацію, що склалася, заслухали мотиваційні аргументи як представників міністерств, так і студентської спільноти, в конструктивному діалозі напрацьовували спільні рішення, які згодом мають лягти в проект урядового документа:

  • Так, на академічну стипендію виділено у бюджеті 3,98 млрд грн (ВНЗ, підпорядковані  МОН), на стипендії студентам (курсантам) відомчих вишів Міноборони, МВС, МОЗ тощо передбачено кошти у відповідних бюджетних програмах на підготовку кадрів. Також на соціальну стипендію (для всіх студентів вищих навчальних закладів) передбачено 992 млн грн в бюджеті Міністерства соціальної політики.
  • Студенти, які претендують на соціальну стипендію, відповідно нового порядку, що  запроваджується  з 1 січня, повинні будуть написати заяву на ім’я ректора та надати необхідні документи, уже ВНЗ передаватиме їх до управлінь соціального захисту (це зроблено, щоб студенти не стояли в чергах), за результатами обробки заяв відбуватиметься нарахування соціальних стипендій.
  • Студенти, які не подадуть документів, соціальних стипендій не отримуватимуть.
  • Студенти, які подадуть відповідні заяви на отримання соціальної стипендії до останнього робочого дня лютого, отримають соціальну стипендію за січень – лютий.
  • Студенти, які подадуть заяви у березні, отримуватимуть стипендію тільки з березня або того місяця, з якого подадуть заяву.
  • Студенти-інваліди, малозабезпечені студенти, студентські сім’ї не будуть отримувати соціальні стипендії, оскільки, як аргументує Міністерство соціальної політики, вони мають пенсію чи допомогу.
  • Студенти, які будуть претендувати на академічну та соціальну стипендію, будуть отримувати одну із стипендій на вибір. При цьому студенти-сироти, які будуть мати право на отримання академічної стипендії – будуть отримувати дві стипендії.
  • Розмір соціальної стипендії для абсолютної більшості студентів – 1000 грн, для студентів-сиріт – 2000 грн.
  • Мінімальна академічна стипендія становитиме 1100 грн, для окремих спеціальностей – 1400 грн, для відмінників – 1600 грн.

Під час обговорення сторони попередньо домовилися зафіксувати на рівні постанови Кабінету Міністрів України процент студентів, які будуть мати право на отримання академічної стипендії: не менше 40-43 %.

Також домовилися збільшити ліміт студентів-відмінників, які можуть претендувати на  підвищену стипендію, оскільки 2 % обмеження –  абсолютно неприйнятне. Окрім цього, вирішили відмовитися від норми щодо призупинення виплати академічної стипендії за порушення Статуту та внутрішнього положення університетів. При цьому Рейтинг студентів, які будуть отримувати стипендію, буде публічним (зазначення ПІП студента).

Наступна зустріч керівництва зацікавлених міністерств та представників студентства відбудеться сьогодні, 29 грудня, о 16:00 у Міністерстві освіти і науки.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *