28 грудня Президент України офіційно закрив Рік англійської мови, який ініціювала та протягом всього року промотувала команда GoGlobal. Під час спільного з партнерами заходу Петро Порошенко запевнив, що, незважаючи на завершення Року, популяризація вивчення англійської мови – наше спільне довгострокове завдання. Адже знання відкривають можливості навчатися у престижних закордонних університетах, влаштуватися на перспективну роботу, читати в оригіналі класиків світової літератури, вільно мандрувати, бути в курсі останніх новин науки та техніки.

«Рік англійської мови завершується, але не закінчується її масове вивчення українцями. Процес лише починається. Ви можете розраховувати на мою всебічну підтримку як Президента країни, так і особисто», – звернувся англійською до представників GoGlobal Президент України Петро Порошенко. Символічно, що захід почався українською, а продовжився англійською без допомоги перекладачів.

 

 

Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Марі Йованович також відзначила високий рівень взаємодії між урядовими структурами, парламентським корпусом та громадськими організаціями у впровадженні всіх численних проектів з вивчення англійської в Україні. «Кожен наступний рік можна присвячувати окремим питанням, але промоція англійської повинна бути сталою, для цього пропоную зробити Декаду англійської мови», – зазначила пані посол.

Згідно із соцдослідженням TNS, у 2016 році інтерес українців до вивчення англійської мови значно збільшився. 61% населення міст України у віці 18 – 55 років наразі вивчає іноземну мову, при чому 34 % опитаних почали вивчати англійську протягом цього року.

Мустафа Найєм, співзасновник Global Office, народний депутат України зазначив: «Стратегія поширення іноземних мов в Україні лише увійшла в дію, тож перед нами стоїть висока планка, яку ми маємо подолати разом. Я вдячний всій команді ініціативи GoGlobal,  Адміністрації Президента України, Міністерству освіти та науки України, Міністерству закордонних справ в Україні, Посольству США в Україні, Британській Ради та іншим партнерам, завдяки яким вдалося зробити глобальний поворот України у сторону великого світу».

Директор Global Office Оксана Нечипоренко підсумовує: «2016ий був роком, коли ми пілотували різні проекти і дивились які з них дають найбільші результати. Тож у 2017 році ми будемо масштабувати найбільш впливові заходи, охопивши всю країну. Ініціативи будуть продовжуватися до тих пір, поки англійською не заговорить вся Україна».

Важливим стратегічним партнером ініціативи GoGlobal у запровадженні змін в освіті виступило Міністерство освіти і науки України. «Здобутком 2016 року ми вважаємо збільшення кількості та якості літніх мовних таборів, у яких школярі вчаться спілкуватись англійською за допомогою поєднання ігрових та навчальних методик. Улітку в 127 українських школах відбулися англомовні табори GoCamp, в яких взяло участь 9 000 дітей. Для проекту було залучено 120 волонтерів із 40 країн світу. Також було організовано виїзні англомовні табори для дітей із Донецької та Луганської областей», – зазначив Павло Хобзей, заступник міністра освіти і науки України.

Читайте також: Мінімальна стипендія становитиме 1100 гривень, підвищена – 1600

Примітно, що проект GoCamp реалізовувався не лише у великих містах, а й містечках та селах. Крім того, участь у ньому взяли школярі зі Сходу. «Для мене надзвичайно важливо, що участь у таборі взяли понад 300 школярів із восьми шкіл Маріуполя, Костянтинівки, Димитрова, Сєвєродонецька, Попасної, Новопскова та Кремінної.  У 2017 році ми продовжимо свою діяльність у цьому напрямку, організувавши виїзні табори для 600 дітей зі Сходу», – додав Мустафа Наєм.

Загалом вже наступного року будуть організовані літні мовні табори GoCamp для 100 тисяч українських школярів із залученням 1 000 іноземних волонтерів. У завданнях на 2017 рік – тестування 5 000 держслужбовців на знання іноземної мови, 2000 з них матимуть змогу безкоштовно підвищити рівень володіння іноземною мовою. Крім того, збільшиться кількість кінотеатрів, які показують фільми мовою оригіналу, а до початку «Євробачення» працівників служб таксі та готельно-ресторанного бізнесу безкоштовно навчатимуть англійської.

За інформацією Global Office
Фото та відео Офіційного
інтернет-представництва
Президента України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *