Напередодні Різдвяних свят до Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький», що на Львівщині, завітали на відпочинок 10 хлопчаків, які навчаються на Донеччині в Бахмутській школі-інтернаті №1. Колектив Центру влаштував для дітей справжню святкову програму відпочинку, сповнену розважальних і культурно-мистецьких заходів.

Читайте також: Реєстрація на пробне ЗНО розпочинається 10 січня

Доручення зустріти дітлахів й організувати їхній відпочинок військові медики отримали від міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака. Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» уперше приймав у себе таких гостей.

– Досі постійними відвідувачами нашого закладу були військовослужбовці, учасники АТО, ветерани та члени їхніх сімей. Тому довелося всім колективом думати, як зустріти дітей, що їм запропонувати, як розважити, щоб за п’ять днів перебування здивувати їх атмосферою заходу України. І нам це вдалося, — зазначив начальник закладу полковник Василь Вовчанський.

Запропонована програма дуже сподобалася гостям із Донбасу. Поряд із санаторно-курортним розпорядком хлопці мали цікаву культурно-розважальну програму. Зокрема, вони відвідали Музей історії Трускавця, дізналися, звідки взялася вода «Нафтуся», побували в Художньому музеї Михайла Біласа, Дрогобицькому драматичному театрі. А крім того, покаталися з гірки у гірськолижному комплексі Буковиця, що розташований у Східних Бескидах карпатських лісів поблизу міста Борислава. Також відвідали розважальне шоу у Трускавецькому дельфінарії «Оскар». До речі, керівництво розважально-оздоровчого комплексу «Оскар» плідно співпрацює із Центром «Трускавецький» і всіляко допомагає у реабілітації воїнів-учасників АТО. Не став винятком і приїзд юних гостей із Бахмута – дітлахів запросили відвідати виставу за участю дельфінів-афалін.

Вікторія Шуміловська, яка супроводжує хлопців з Донбасу, розповіла, що більшість із них — вихідці з проблемних сімей, де склалися складні умови: у когось немає батька, у когось батьки не можуть повною мірою забезпечити потреби підлітків тощо.

— У Трускавці хлопцям сподобалося, — зазначила Вікторія. — Вони здійснили справжню подорож. Тут їм відкривається нова Україна, яку вони ще на бачили. Хлопцям усе цікаво, вони спілкуються і не замикаються в собі, на своїх проблемах. Вони відчувають гостинність місцевих людей, які все роблять, аби дітлахи почувалися комфортно, були нагодовані, відчували свою потрібність у суспільстві, адже їм дуже хочеться людської уваги. Гадаю, ці Новорічні та Різдвяні свята запам’ятаються їм на все життя, бо стільки позитивних вражень вони ще не отримували.

Крім розваг та відпочинку, у військовому санаторії хлопці з Бахмута пройшли медичне обстеження: їм зробили УЗД, санацію та лікування зубів, а у перукарні привели до ладу їхні зачіски.

— Мені тут дуже сподобалося, — розповів Максим, вихованець Бахмутської школи-інтернату. — Канікули чудові. Запам’яталося кафе «Майстерня шоколаду», картини в музеї Михайла Біласа та багато іншого. Хотілося б ще раз сюди приїхати.

Апогеєм перебування юних гостей із Донбасу у Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» став Святвечір, що відбувся з дотриманням місцевих українських традицій. Колектив Центру, спілкуючись із цими дітьми, вирішив, що їм треба зробити подарунок, який би відповідав українській національній культурі. Вибір зупинився на національних вишитих сорочках. Звісно, хлопці такого не очікували і були дуже задоволені та вдячні, адже вони тепер мають справжні вишиванки, які нагадуватимуть їм про Трускавець і гостинних людей Львівщини.

Читайте також: У школах Казахстану проведуть загальнонаціональну акцію “Година сім’ї”

— Ми побачили в їхніх очах тепло і бажання до спілкування, вони були зацікавлені, раділи, що приїхали у наш край, — зазначив Василь Вовчанський. — Це дуже хороші діти, які хочуть спілкуватися, які запитують про все, що їх цікавить. Таких спілкувань має бути більше. Гадаю, що хлопці будуть пам’ятати цю подорож до Трускавця та наші національні традиції.

За матеріалами Міністерства оборони України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу