Незвичайне засідання Вченої ради ПДТУ відбулося  наприкінці  грудня 2016 року. Це засідання  відрізнялося від попередніх тим, що за рішенням науково-технічної ради університету та за ініціативою ректора  В’ячеслава Волошина відбулася  урочиста церемонія нагородження  заохочувальними відзнаками – нагрудними знаками  ДВНЗ «ПДТУ» «Кращий вчений» та «Зірка науки».

Ці нові нагороди започатковано в Приазовському державному технічному університеті науковою громадою, ректором та ректоратом. Відповідно до Положення  нагрудним знаком ДВНЗ «ПДТУ» «Кращий вчений» можуть бути  нагороджені наукові і науково-педагогічні працівники, аспіранти і докторанти за значні досягнення у науковій діяльності, підготовці  наукових кадрів, науковці інших вітчизняних і закордонних установ і організацій. Така ж  заохочувальна  відзнака  – нагрудний знак ДВНЗ «ПДТУ» «Зірка науки» затверджена й для  учнів навчальних  закладів – шкіл, ліцеїв, гімназій  міста Маріуполя.

Нагороди  будуть  вручатися за такі заслуги: багаторазова участь  і перемога у наукових конкурсах, науково-практичних конференціях,  олімпіадах, інших науково-технічних заходах,що відбуватимуться на базі ПДТУ. До уваги буде  братися також внесок учнів у вирішення проблем суспільства, зроблених на базі власних наукових досліджень. Нагороджені особи, які вступлять до ПДТУ, протягом першого навчального семестру  отримуватимуть стипендії ректора додатково до  академічної.

Першим ученим, який отримав нагрудний знак «Кращий вчений» став Василь Єфременко – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри фізики. Це вчений,   який  отримав світове визнання, має 250 публікацій в наукових закордонних і вітчизняних виданнях, 25 патентів на винаходи,  декілька підручників як з грифом МОН України, так і з грифом ПДТУ, веде наукові  дослідження разом з ученими Муроранського  технологічного  інституту (Японія).

Нагрудний знак «Зірка науки» першою в місті  отримала  Юлія Удовенко – учениця  11 класу Маріупольського технічного ліцею. Юля неодноразово була переможницею Всеукраїнських наукових конкурсів (Intel Еко-Україна2016), отримала перемогу в національному етапі Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF, неодноразово  була переможницею науково-практичних конференцій  з енергетики, енергоресурсозбереження і екології. Це вона разом зі своїм учителем  біології  В’ячеславом  Пономарчуком стали  учасниками телепроекту  Ольги Фреймут, який проходив у Маріуполі восени 2016 року.

Першими з числа маріупольських школярів  отримали гранти ректора Варвара Молчанова – учениця 11 класу Навчально-виховного  комплексу «Гімназія –школа №1», науковий керівник – учитель інформатики  Лариса Шашинкова та Олена Ратушна учениця 11 класу Маріупольського технічного ліцею, науковий керівник – учитель фізики Людмила Шиманська. Дівчата стали переможницями науково-регіональних науково-практичних конференцій з інформатики  і енергетики, що проводились на базі ПДТУ. Грант ректора тепер буде вручатися щорічно на «День відкритих дверей».

Розробником ескізу нагород став викладач  університету, завідувач кафедри соціології  і соціальної роботи Віктор Харабет, виготовив нагрудні знаки маріупольський скульптор – медаль’єр Віктор Узбек.

Прес-центр ПДТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу