Від 1 січня 2017 року за наказом Кабінету Міністрів України зросте заробітна плата для вчителів загальноосвітніх шкіл. Проте рівноцінного збільшення оплати праці  працівникам дошкільних навчальних закладів уряд чомусь не передбачив.

«Несправедливо, коли держава підвищує субвенцію тільки для вчителів і забуває про вихователів та технічний персонал. Тому ми готові з коштів міського бюджету забезпечити збільшення зарплат і для працівників дошкільних навчальних закладів. Відповідне рішення винесемо на сесію міської ради», – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Він додав, що цього року місто вперше самостійно оплачує комунальні послуги навчальних закладів, а не за рахунок державної субвенції. Таким чином, переконує міський голова, згортаються децентралізаційні процеси у державі.

Як розповіла начальник фінансового управління Івано-Франківської міської ради Вікторія Сусаніна, можливість підняти зарплатню працівникам дитсадків у міському бюджеті є. Планується збільшення оплати праці приблизно на 50%. Зараз важко підрахувати точну суму фінансування, проте вона буде чималою, з огляду на цьогорічне збільшення мінімальної зарплатні до 3200 гривень.

Крім того, з 1 січня 2017 року центральна влада повністю передала оплату праці технічного персоналу закладів освіти в повноваження місцевого самоврядування. Отож, цього року не передбачили державну субвенцію за цією статтею витрат. Нагадаємо, що минулого року «на плечі» територіальних громад уряд передав і фінансування професійно-технічних навчальних закладів.

Інформує прес-служба Івано-Франківської ОДА

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *