На свято Маланки, 13 cічня, дружина Президента Україні Марина Порошенко відвідала інклюзивний навчальний заклад – школу І-ІІІ ступенів №168 Києва, вихованці якої заспівали щедрівки та привітали пані Марину напередодні Щедрого Вечора Старого Нового року.

За давнім народним обрядом школярі виконали легендарний «Щедрик». Всесвітньо відомій композиції цього року виповнюється 100 років. Разом зі святковими піснями з уст щедрувальників лунали побажання миру та щасливої долі для України. Як і годиться, Марина Порошенко нагородила щедрувальників солодкими подарунками, побажала їм сонячного дитинства та віри у світле майбутнє рідної держави.

20cd7100807fb09469e47f37fdd59779_1484307504_wysiwyg

Дружина  Президента також ознайомилась з умовами та функціонуванням інклюзивного освітнього середовища у школі. Цей навчальний заклад став одним із перших, де у 2000 році почали об’єднувати в одному класі дітей, різних за станом здоров’я та освітніми потребами.

На сьогодні в школі навчається 94 дитини з особливостями розвитку. Це найбільший показник охоплення інклюзивним навчанням у загальноосвітніх навчальних закладах України. За 17 років школа напрацювала безцінний досвід запровадження інклюзивної освіти та сформувала практичну базу рекомендацій із забезпечення широкого спектру необхідних послуг відповідно до освітніх потреб дітей з інвалідністю.

Дружина глави держави поспілкувалася з педагогічним колективом та учнями закладу, оглянула кабінет сенсорної інтеграції та тренажерний зал, а також відвідала урок з лего-конструювання, математики з використанням нетбуків та індивідуальне заняття з логопедом.

3aa42b43adadb4df158b3ee2e4682e88_1484307503_wysiwyg

За словами Марини Порошенко, ця школа – прогресивний навчальний заклад, де створено атмосферу взаємоповаги, взаєморозуміння між усіма учасниками інклюзивного навчального процесу – педагогами, дітьми та батьками, що має бути прикладом для всіх загальноосвітніх шкіл України.

Інформує офіційне інтернет-представництво Президента України