Перший заступник міністра культури України Світлана Фоменко відкрила установче засідання робочої групи «Початкова мистецька освіта» Ради з питань культурно-мистецької освіти Міністерства культури України. У засіданні взяли участь  37 керівників і викладачів дитячих мистецьких шкіл із 18 областей і міста Києва, очільники Ради – ректор Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого Олексій  Безгін і директор Державної художньої середньої школи імені Т. Г. Шевченка Олена Авраменко, а  також фахівці Міністерства культури.

Відкриваючи засідання, Світлана Фоменко акцентувала увагу присутніх на пріоритетності розвитку мистецької освіти всіх рівнів, а передусім – початкової мистецької освіти, представленої діяльністю мистецьких шкіл з огляду на виклики, пов’язані з процесами децентралізації та реформування сфер освіти і культури.

Читайте також: На засіданні Комітету з питань освіти і науки ВР ухвалено рішення щодо навчання дітей з особливими потребами

image004«Міністерство культури зацікавлене в налагодженні ефективних комунікацій із представниками всіх груп інтересів мистецької освіти на регіональному рівні, а також із представниками інших підсистем сфери культури. Проведений Мінкультури  моніторинг щодо обізнаності керівників і педагогічних працівників дитячих мистецьких шкіл здійснюваних змін у діяльності цих закладів виявив, що між Мінкультури та представниками мистецьких шкіл бракує комунікації. Тому фахівці, які працюють в системі цих шкіл, мало знають про діяльність Мінкультури», – розповіла  Світлана Фоменко.

«Тож для відновлення такої комунікації та результативного вирішення нагальних питань функціонування системи мистецьких шкіл було прийнято рішення створити єдиний консультативно-дорадчий орган – Раду з питань культурно-мистецької освіти при Міністерстві культури, до якого увійшли представники всіх мистецько-освітніх ланок.  До Ради увійшли чотири представники мистецьких шкіл за регіональним принципом: Північ і Центр, Схід, Південь, Захід, які будуть регіональними кураторами робочої групи. Вже затверджено програму діяльності Ради на 2017 рік, у якій окремий розділ присвячено питанням розвитку початкової мистецької освіти».

Вона також повідомила, що для ефективного налагодження комунікацій між Міністерством культури та регіональними закладами культури, відомством було прийнято рішення визначити відповідальних фахівців Міністерства, які опікуватимуться питаннями певного регіону.

Начальник відділу  мистецької і художньої освіти Тетяна Колос представила основні результати, досягнуті Міністерством культури України  в напрямі удосконалення системи культурно-мистецької освіти, а також довгострокову стратегію модернізації  культурно-мистецької освіти.

Тетяна Колос також представила Програму діяльності Ради з питань культурно-мистецької освіти Міністерства культури на 2017 рік та основні завдання реформування, а  саме: формування робочої групи «Початкова мистецька освіта» на основі залучення представників мистецького шкільництва на добровільних засадах; забезпечення навчання учасників робочої групи; нормативне закріплення специфіки мистецької освіти (проект Закону України «Про освіту»); затвердження концепції нової мистецької школи; затвердження  мінімальних стандартів забезпечення послугами початкової мистецької освіти (упровадження в 2018 році); підготовка до розроблення освітніх програм мистецьких шкіл.

Інформація Міністерства культури України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу