Міністерство освіти і науки України підтримуватиме проект ГО “Навчай для України», в рамках якого 40 молодих спеціалістів із різних сфер отримають педагогічні знання та навчатимуть дітей у звичайних українських школах. Відповідний меморандум про співпрацю між МОН і громадською організацією було підписано 19 січня у залі Колегії Міністерства освіти і науки України.

“Я вважаю, що цей проект є дуже перспективним, він допоможе нам наблизити та взаємно інтегрувати школу та суспільство, адже саме через людей, які не залучені до системи нині, можна здійснити такі трансформації”, – зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Вона додала, що наразі в міністерстві розробляється нова концепція педагогічної освіти, що є необхідною для впровадження реформи “Нова українська школа”. Спеціалісти, які прийдуть у загальноосвітні заклади в рамках проекту, мають підтримати школи та дати їм поштовх до змін.

Представники ГО «Навчай для України» розказали про свої успіхи у просуванні проекту. Зокрема, вони уклали партнерську угоду з міжнародною мережею “Teach for All» («Навчай для всіх»), що об’єднує організації в 41 країні світу, а також угоду про співпрацю з фондом Western NIS Enterprise Fund.

Щоб підготувати учасників програми до роботи в школах і їхньої педагогічної атестації, громадська організація заручилася підтримкою Київського університету імені Бориса Грінченка.

“Для участі в пілотному проекті обрано три області – Київську, Харківську та Львівську. Планується, що розподіл учасників буде рівномірним: приблизно по 13 учасників для кожного регіону”, – повідомила представниця організації Світлана Осауленко.

«Навчай для України» пропонує такий підхід до покращення якості освіти в Україні:

  • відібрати для роботи вчителями найбільш талановиту молодь;
  • підготувати їх для ролі мотивуючих вчителів;
  • влаштувати їх на роботу з найбільшими потребами;
  • надавати їм активну підтримку протягом двох років;
  • зміцнити їхній лідерський потенціал для покращення якості освіти в Україні.

Планується, що захід, присвячений офіційному запуску програми, відбудеться 9 лютого. Представники «Навчай для України» запросили міністра освіти і науки долучитися  до цієї події. Співпрацю з ГО «Навчай для України» координуватиме заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Довідково

Міжнародна мережа “Teach for All» («Навчай для всіх») аналогічний проект, що об’єднує мережу з 75 тис. прогресивних учителів, які надають якісну освіту 9 млн дітей по всьому світу.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу