Рівненська Мала академія наук учнівської молоді пишається своїми юними талановитими винахідниками та їхніми наставниками. В лабораторіях МАНівцями були створені та запатентовані винаходи, які сьогодні мають стратегічне значення для України. Вихованці РМАНУМ – співавтори 42 патентів на корисні моделі. Це – важлива праця та вагомий внесок у розвиток вітчизняного винахідництва, чого не можна не відзначити.

Ще колись юні генії, а тепер уже дорослі винахідники Петро Артемчук, Олександр Мороз та Віталій Мельник разом зі своїм досвідченим наставником І.Г. Скрипником запатентували низку патентів на корисні моделі в напрямі магнітної очистки, аварійного охолодження реакторів, теплопровідності та ін.

Вмілими руками винахідника Борового Я.А. та його вихованців – Віталія Берника, В’ячеслава Замлинного, Лесі Карпюк, Юрія Дзигеля, Сергія та Андрія Маліновських, Михайла Овсійчука та Івана Остапіна – були створені корисні моделі в галузі енергозберігаючих технологій і нанотехнологій.

Під керівництвом заслуженого винахідника України В.А. Бернацького юні винахідники Анастасія Матвійчук і Валерій Сивицький розробили та стали співавторами патентів на корисні моделі пристроїв для боротьби з ураганами.

Можна і далі перераховувати цікаві винаходи вихованців РМАНУМ, згадуючи безпілотні літальні апарати, снігоходи, бойові тактичні аерокоптери, – але, безсумнівно, усе це з’явилося в нашому житті завдяки неординарним, геніальним думкам наших юних винахідників.

Довідково

За статистикою, щорічно близько 500 тисяч дітей у світі роблять свої винаходи, що неабияк впливає на науку.

Прес-служба управління освіти і науки РОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу