Днями серед понад 12 тисяч команд «білих» хакерів усього світу команда КПІ ім. Ігоря Сікорського dcua  була визнана найкращою. Рейтинг CTFtime-2016 оприлюднено на сайті https://ctftime.org.

Рейтинг складається за результатами участі команд у численних змаганнях у галузі інформаційної безпеки і є мало не найпрестижнішим у світі.

ewew

Варто зазначити, що далі в рейтингу розташувалися команди, які представляють відомі університети та великі компанії США й інших країн, що вважаються світовими лідерами розвитку комп’ютерних технологій.

Сам рейтинг складається з суми балів, що їх команда набрала в міжнародних змаганнях протягом року. В 2016 році до нього було зараховано результати майже 70 змагань, які проводилися очно або в режимі онлайн.

«Білими», або «етичними» хакерами зазвичай називають фахівців, здатних визначити, наскільки захищеною є система від зовнішніх атак і кіберзлочинців та створити її ефективний захист. Щоправда, власне спеціалісти надають перевагу терміну «дослідники в області інформаційної безпеки» (security researchers), оскільки їхнє завдання – не злам чужих комп’ютерних систем і мереж, а дослідження нових технологій.

76b6795382bde70061546d600524e9c3Команду dcua створено в 2012 році. Її  лідером і тренером є Микола Ільїн, науковий співробітник фізико-технічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського. До складу команди  входять 43 активні гравці, переважна більшість яких навчається або закінчила фізтех.

Інформує прес-служба  КПІ ім. Ігоря Сікорського