Відкритість національних освітніх систем, бажання співпрацювати в сфері вищої освіти як між європейськими країнами, так з іншими міжнародними партнерами, є пріоритетами для всіх країн Європи. Про це йшлося під час зустрічі міністрів освіти країн Європи (Wider Europe), в якій взяла участь Лілія Гриневич сьогодні, 23 січня, у Лондоні.

«Для підвищення якості вищої освіти студенти повинні мати більше можливостей для пізнання міжнародного досвіду. І для України дуже цінними є такі програми, як ERASMUS+ та HORIZON 2020, адже саме завдяки міжнародній мобільності студенти матимуть змогу отримати новий практичний та академічний досвід, обмінятися ідеями з однолітками з інших країн та розширити власну картину світу. Без цього формування справжнього критичного мислення є неможливим», – зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Забезпечення якості вищої освіти, її відповідність  певним стандартам у різних країнах «широкої» Європи (Wider Europe) та продуктивне налагодження міжнародних зв’язків – були ключовими питаннями, порушеними посадовцями на зустрічі.

Учасники дискусії погодились, що для інтернаціоналізації вищої освіти замало створення міжнародних дослідницьких програм. Потрібно, щоб національні системи освіти були відкритими та гнучкими – як для навчання студентів з інших країн, так й до залучення власних студентів до навчання за кордоном.

Створення відповідних умов є важливим і для Великої Британії, що зацікавлена в інтернаціоналізації власної вищої освіти в контексті власної освітньої реформи.

Нагадаємо, що впродовж 23 – 25 січня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич перебуватиме з робочою поїздкою в Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, де візьме участь у Світовому освітньому форумі (The Education World Forum) та проведе низку зустрічей.

Довідково

Світовий освітній форум (The Education World Forum) триває в Лондоні з 22 по 25 січня 2017 року. Провідні спеціалісти зібрались, щоб обговорити подальший розвиток та зміни в освітній політиці держав.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу