На цьому наголосив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час засідання Наглядової ради освітнього проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні», що відбулося у Міністерстві освіти і науки. Проект реалізується МОН спільно зі Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва та компанією «Геберіт Інтернешл Сейлз АГ».

Павло Хобзей розповів, що завдяки цьому Проекту було визначено професію «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» як одну з пріоритетних. Її було внесено до пілотного проекту, що реалізується Урядом України у 2016-2017 роках та фінансується з держбюджету. В його межах, зокрема, створюються Навчально-практичні центри, де для підготовки учнів використовують найсучасніші досягнення виробничих та педагогічних технологій. Нині діють 6 таких центрів із підготовки сантехніків.

«Важливим показником діяльності Навчально-практичних центрів є збільшення учнів професійно-технічних навчальних закладів. Також центри дають змогу забезпечувати випускників роботою з належним рівнем заробітної плати, здійснювати навчання незайнятого населення, ефективніше використовувати обладнання і матеріали», – зазначив заступник міністра освіти і науки.

У засіданні Наглядової ради також взяли участь Хольгер Тауш, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні, Олексій Раков, голова Представництва «Геберіт Інтернешнл Сейлз АГ» в Україні, Микола Кучинський, директор департаменту професійної освіти МОН України. Сторони обговорили підсумки реалізації проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» минулого року та затвердили план роботи на перше півріччя 2017-го.

Хольгер Тауш зазначив, що завдяки проекту вже збільшилася кількість учнів, які виявили бажання навчатися за професією «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування». До того ж, його реалізація сприяла виділенню державних коштів на створення Навчально-практичних центрів у 2016-2017 роках і розширення мережі таких центрів.

«Цього року проект рухатиметься динамічніше, ми плануємо поліпшити досягнуті результати та показати успішність спільної роботи», – сказав Хольгер Тауш.

Так, планується оновлення навчальних посібників, проведення низки тренінгів і семінарів, розробка маркетингових матеріалів для просування послуг Навчально-практичних центрів, створення мобільних додатків для професійної орієнтації випускників шкіл та ін.

Микола Кучинський звернув увагу на необхідність розробки методичного забезпечення діяльності Центрів, а також проведення оцінки якості підготовки випускників-учасників Проекту незалежними експертами, насамперед представниками компанії «Геберіт».

Довідково

Освітній проект «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» (2014-2018 рр.) реалізується відповідно до підписаного меморандуму про співпрацю між Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва (ШАРС/SDC), компанією «Геберіт Інтернешл Сейлз АГ» та Міністерством освіти і науки України. Загальна сума коштів, виділених на реалізацію проекту, становить 12,4 млн грн (472 тис. швейцарських франків).

Проект спрямований на сучасну підготовку учнів професійно-технічних навчальних закладів за робітничою професією «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування», яких навчатимуть на базі новітнього устаткування та за участі швейцарських експертів.

Учасниками проекту є Вище професійне училище № 22 м. Сарни, Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту, ДПТНЗ “Броварський професійний ліцей”, ДНЗ “Полтавське вище міжрегіональне професійне училище імені Героя Радянського Союзу Бірюзова С.С.”, Дніпровське вище професійне училище будівництва, ДНЗ “Одеський центр професійно-технічної освіти”.

У цих закладах навчальний процес відбувається відповідно до нових держстандартів із професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування». Учасники проекту вже отримали посібники за 7 темами та безповоротну цільову допомогу для придбання витратних матеріалів, необхідних для організації навчання згідно з новою навчальною програмою.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу