Третьокурсник факультету машинобудування і транспорту Вінницького національного технічного університету Ігор Василенко цьогоріч, як і минулого 2016 року, увійшов до складу Національної збірної України зі стендової стрільби і є кандидатом до олімпійської збірної нашої держави.

А тренуватися неодноразовий чемпіон України, студент ВНТУ Ігор Василенко почав усього 4 роки тому. І ніби цілком випадково відкрив у себе такий незвичайний талант — влучати в ціль. Коли батько купив рушницю, треба ж було спробувати стріляти з неї. І перший постріл був ідеально точним! Для самого Ігоря це стало неабияким сюрпризом, що він має такі задатки. А нині свій спорт Ігор називає роботою.

На перші змагання Кубка України поїхав через півроку відтоді, як узяв до рук рушницю. Посів мало не останнє місце. І сам же собі висловив претензію — а чому не перше? Поразка – це наука, жодна перемога так не вчить. Тож почав самовіддано тренуватися.

Щоб влучно стріляти, нинішні складові життя для Ігоря — біг і плавання. І те, й інше — тричі на тиждень. А тричі на день – власне стрільба. Тож, хоч би яким був талант, але він потребує невтомної праці. І біг для Ігоря не навантаження, а задоволення, як він каже «Бігаючи, накопичую витривалість». А плавання дивовижно розслабляє, знімає напруження м’язів.

«Для спортсмена надважлива навичка – тримати себе в руках, контролювати свої емоції. Перед тим, як виходиш на серію пострілів, маєш бути впевнений, що ти вже переможець. Щоб налаштуватись на такий переможний лад і заспокоїтись, треба просто… знову ж таки побігати 5 – 7 хвилин. Так входиш у буденний робочий режим», — ділиться секретами Ігор.

Нині в центрі олімпійської підготовки підвищувати майстерність хлопцю допомагає заслужений тренер України Віталій Грибовський.

«Геніальний тренер! Дуже йому вдячний. У нас із ним попереду ще багато перемог!», — небезпідставно упевнений Ігор.

Талановитого юного спортсмена активно фінансово підтримує Львівська спортивна школа товариства «Колос» (директор – Лілія Білінська). А крім того, батько, задоволений його вибором, усіляко сприяє синові – і фінансово, і морально, хоча сам і не стріляє.

Цьогоріч Ігор востаннє виступатиме за юніорів. Надалі основна ціль – олімпіада в Токіо-2020. До речі, головний тренер олімпійської збірної зі стендової стрільби – Микола Мільчев, був прапороносцем на олімпіаді в Ріо-де-Жанейро.

У Львові Ігорю подарували мисливського пса, який отримав ім’я Ріо – на честь торішньої олімпійської столиці. Але серед інтересів Ігоря – не лише мисливство, хлопець не випадково навчається на інженера.

«Інженерна творчість – то захоплення з дитинства. Принцип дії механізму – невже є щось цікавіше?», – риторично запитує Ігор.

Ігор Василенко навіть має патент на винахід. І його розробка уже достатньо популярна, уже бізнесово розкручена. Це насіннєва нитка, що допомагає комфортно, якісно і швидко висівати насіння в ґрунт. Насінинки слухняно лягають у землю через ідеально однакову відстань, а тому рослинки не потребуватимуть прополювання. Хоча виріб має назву «Насіннєва стрічка», проте його сміливо можна називати «Мрія дачника»!

«Щось створювати, конструювати – ось від цього отримую радість, – каже Ігор. – Сидіти весь день в офісі або щось продавати – то геть не по мені!»

Читайте також: 5 тисяч дітей зі сходу України візьмуть участь у футбольному турнірі «UNICEF Football Cup»

20-літній юнак уже має 4 золоті медалі України, 5 срібних і 6 бронзових. Він – срібний призер відкритого Кубка Білорусі 2015. В університеті до Ігоря ставляться з пієтетом, адже не так багато третьокурсників уже мають одноосібні патенти на винахід.

І чи є в університеті ще хтось, хто має підстави мріяти про перемогу на олімпіаді Токіо 2020? А якщо у мрію вірити, то вона обов’язково здійсниться.

Тож хай і в Ігоревій долі буде саме так!

За інформацією прес-центру ВНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу