24 січня у Страсбурзі делегація Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї Ради Європи провела круглий стіл, присвячений темі дітей на Донбасі, які найбільше страждають від військових дій. Очільник делегації, народний депутат Володимир Ар’єв презентував фільм про дітей, про пережиті маленькими українцями трагедії – втрати будинку, школи, родини, рідного міста.  Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко розповіла, що ця проблематика постійно звучить на гуманітарній Мінській групі. Вона наголосила, що Україна виступає категорично проти втягування дітей у конфлікт. Ірина Геращенко розповіла про десятки фактів залучення бойовиками підлітків до роботи на блокпостах, та зауважила, що російські сайти і газети друкують численні репортажі про воєнізовані табори для підлітків, де дітей з тимчасово окупованих територій муштрують на майбутні війни.

Перший заступник Голови Верховної Ради України ще раз нагадала про історію підлітків, яких із вересня 2016 утримують у в’язниці в ОРДО за так звані диверсії. На сьогодні, попри обіцянки, які ОРДО дали ОБСЄ, діти і досі залишаються за ґратами.

Через війну 1 937 дітей залишилися сиротами, і ця кількість щотижня зростає, бо режим тиші щодня порушується.

паре_24-01-1

Політик зазначила, що від конфлікту на Донбасі страждає щонайменше 1 700 000 дітей по обидва боки лінії зіткнення. За час військової агресії щонайменше 68 дітей загинуло, поранено – 186. Ірина Геращенко зауважила, що ці показники неповні і неточні, бо немає повної інформації про долі дітей на окупованих територіях.
«Це жахливі історії – діти страждають від обстрілів і мін, ми маємо кілька страшних випадків, коли дітям ампутовано всі кінцівки, руки і ноги, через підриви на мінах», – сказала Ірина Геращенко. При цьому вона висловила вдячність колегам і партнерам з інших країн, де ці діти зараз проходять реабілітацію і протезування.

Під час круглого столу було наголошено, що залишаються невирішеними питання перевезення кількох будинків для дітей із важкими діагнозами, лежачих дітей, яких українська влада не встигла евакуювати у 2014, і яких просто не віддають, попри наполягання.

Також ішлося про доступ міжнародних гуманітарних місій на окуповані території та забезпечення їм нормальних умов роботи, зокрема, і тих організацій, що опікуються допомогою дітям як найбільш уразливій соціальній категорії.

У цьому контексті Ірина Геращенко окреслила кроки української влади, спрямовані на вирішення зазначених проблем: «Перше – ми привертаємо увагу до порушення прав дітей на окупованих територіях на всіх міжнародних майданчиках. Друге – наполягаємо на доступі міжнародних гуманітарних організацій до окупованих територій. Третє – сприяємо програмам реабілітації і протезування дітей. Четверте – в програмах реінтеграції Донбасу, ключову роль влада відводить відновленню саме освітніх і гуманітарних об’єктів. П’яте – ми підтримуємо програми навчання дітей і молоді з окупованих територій в українських вишах». Серед іншого вона розповіла про свою нещодавню поїздку на Донбас, про дитсадки та школи, що відбудовуються і ремонтуються за програмою перерозподілу коштів (виділені 4 млрд грн на Донецьку і Луганську області). «Ми за інтеграцію молодих українців в суспільне життя», – наголосила Ірина Геращенко.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу