«…Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка…».

Саме такими словами 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві урочисто проголошено Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, а з 1999 року за Указом Президента  цей день офіційно відзначають як День Соборності України.

Із метою поглиблення знань учнів з української історії, виховання в них патріотичних почуттів у ПТНЗ області проведено низку тематичних заходів. Це уроки-бесіди, виховні години («День Соборності України», «Соборна моя Україно»), уроки-семінари, вікторини. Молодь мала можливість переглянути відеоролики про Акт Злуки УНР та ЗНР, презентації («Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»), літературно-музичні композиції.

У рамках заходу учнівська молодь Берегівського професійного ліцею сфери послуг створила «живий ланцюг» як символ єдності жителів Сходу й Заходу.

На  зустріч  із вихованцями  ДПТНЗ  «Білківський  професійний  аграрний ліцею» завітали активісти волонтерського руху та учасник бойових дій в АТО, боєць 128-ї окремої  гірсько-піхотної бригади  М.М. Владімирцев. Гості розповідали про важкі будні бійців на лінії вогню, ознайомили з правилами поводження зі зброєю, демонстрували процес збирання, розбирання автомата.

У бібліотеках навчальних закладів діяли книжкові виставки, прес-виставки («В єдності дій та соборності душ»), тематично-ілюстровані експозиції («Світе тихий, краю милий, моя Україно») тощо.

Акт Злуки став реалізацією бажання українського народу жити в суверенній, соборній державі, виявом волі до етнічної й територіальної консолідації. І сьогодні, захищаючи незалежність нашої країни на сході, українці демонструють незламність патріотичного духу, прагнення територіальної, політичної та духовної цілісності України.

Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти у Закарпатській області

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу