У Львові виділили 1,3 мільйона гривень із бюджету розвитку міста на будівництво дахової сонячної електростанції для середньої загальноосвітньої школи № 68, про це повідомляє Tvoemisto.tv.

«Термін експлуатації цієї дахової сонячної електростанції – 25 років. Окупність проекту – 5,5-6 років. Відтак, у перспективі приблизно 20-ти років школа отримуватиме прибуток від роботи такої станції за рахунок економії на електроенергії», – розповідає ініціатор встановлення сонячної електростанції Тарас Ворко.

За його словами, потужність пропонованої сонячної електростанції становитиме 35 тисяч кВт/год на рік, що дасть можливість школі заробляти упродовж року приблизно 200 тисяч гривень на рік.

«Такі станції можуть встановлюватися як на скатних дахах, так і на плоских. Але дуже важливо, щоб дах розташовувався так, аби максимальну кількість часу перебувати під сонячним промінням, що забезпечуватиме ефективність станції. Якщо дивитися в розрізі кількох десятків років, то цей проект значно зекономить державні кошти», – зазначив Тарас Ворко.

Як розповів директор школи № 68 Павло Гнус, коли до їхнього закладу надійшла така пропозиція, то в школі порадилися з батьками та вирішили підтримати ідею. Наразі вони очікують результатів тендеру, що обере виконавця робіт.

«Наша школа збудована ще у 1961-му році, тому часто потребує значних коштів на ремонт. На отримані від реалізації цього проекту кошти ми хотіли б налагодити в школі відеоспостереження для безпеки учнів, обладнати комп’ютерний клас, завершити ремонт фасаду… Потреб насправді дуже багато», – зазначив директор школи.

У перспективі депутати мають намір ініціювати цілий проект, що передбачатиме оснащення шкіл Львова сонячними електростанціями.