Днями на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України оприлюднено реєстр гранично-оптових цін на лікарські засоби. За дорученням Прем’єр-міністра Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством економічного розвитку та торгівлі розробили порядок розрахунку граничних цін на лікарські засоби за 21 міжнародною непатентованою назвою або діючою речовиною.

Це зроблено з метою забезпечити доступними і якісними ліками якомога більше українців. Проблеми доступності ліків і низька купівельна спроможність стають дедалі актуальнішими. Урядовий проект «Доступні ліки» повинен змінити ситуацію в державі на краще.

 Від 1 лютого 2017 року  реалізація ліків в аптечних закладах вище граничної ціни з урахуванням граничних надбавок (оптової та роздрібної) та ПДВ буде неможливою. ПДВ на лікарські засоби та медичні вироби зменшиться до 2-5%.

Уряд встановлює максимальну гуртову торговельну надбавку на продаж ліків 5% із урахуванням усіх податків та зборів і максимальну роздрібну торговельну надбавку на продаж ліків на рівні 15% з урахуванням усіх податків і зборів.

Першим кроком є державне регулювання цін на ліки за трьома напрямами: серцево-судинні захворювання (65 % від загальної смертності в Україні); цукровий діабет 2 типу (хворіє 1 млн українців); бронхіальна астма (суттєво впливає на якість життя 210 тисяч пацієнтів працездатного віку).

 Завантажити реєстр граничних гуртово-відпускних цін на лікарські засоби

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *