Колектив студії “Фотомагія” Сєвєродонецького об’єднання дитячо-юнацького комплексу “Юність”, що підпорядкований міському відділу освіти,  енергійно здійснює проект “Фотопрактика по всій Україні”.

– Олена Нехаєва, керівник цього гуртка, член НСЖУ, вже організувала кілька поїздок своїх вихованців по рідній країні, – розповідає голова Луганської регіональної організації Національної Спілки журналістів України Тетяна Вергун. – А цими днями ми разом побували в Дніпрі.

Школярів  із нинішнього адміністративного центру Луганщини, серед яких і вимушені переселенці, гостинно зустріли керівники Дніпра. Вони розповіли про своє місто, допомогли в організаційних справах. Юні фотографи знімали Дніпро і його околиці в різний час доби. Пейзажі, жанрові, портретні знімки вийшли прекрасно.

Вразила екскурсія до міського Палацу дітей та юнацтва. Студійці стали тут і глядачами чудового концерту, що, звісно, теж подарував чимало цікавих кадрів. Вистачило роботи в тутешньому Центрі української культури «Коло калинове». Особливо сподобалися експонати з петриківським розписом, яким славиться цей край.

Свої відкриття кожен зробив і в екологічному центрі з його флорою і фауною, в планетарії. Потім відомий дніпровський фотохудожник Ігор Співак провів для юних колег майстер-клас.

Добре було робити фоторепортажі на річці Стара Самара, де саме  відбувалось історико-етнографічне свято «Самар-Дніпро-фест». Тут були і концертна програма, і народні гуляння, конкурси, частування.

Програма виявилася дуже насиченою. А скільки нових друзів, серед яких і дніпровські волонтери, які допомагали гостям, з’явилося під час цієї поїздки! Їх запросили на виставку своїх фоторобіт про Дніпро, яку студія проведе в Сєвєродонецькій Галереї мистецтв. А далі – нові відкриття рідної України.

Загалом планується побувати в 17 містах і завершити проект у Києві. Для виставки в столиці України юні поети Луганщини напишуть вірші про емоції, які викликали ці фотороботи.

Сама я з Луганська, переселенка, – каже вихованка “ФотоМагії” Саша Ганускова. – І далеко від домівки відчуваю: ми всі – одна країна. Хочу своїми фотознімками передати таке відчуття всім.

Семен Перцовський,
секретар Луганської регіональної організації НСЖУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу