До Запорізького національного університету завітали представники посольства Чеської Республіки: радник-посланник Давид Машек і директор Чеського центру в м. Київ Луція Ржегоржікова. Вони обговорили з ректором, професором Миколою Фроловим, перспективи співпраці галузі науки і освіти, зокрема можливість проведення курсів із вивчення чеської мови та відкриття у виші спеціальності «чеська мова і література».

Також на зустрічі були присутні: перший проректор Олександр Бондар, декан філологічного факультету Тамара Хом’як, завідувач кафедри слов’янської філології Ірина Павленко, начальник відділу міжнародних зв’язків Наталія Костенко та голова Східноукраїнського словацького національно-культурного товариства Ілля Бей.

Ректор коротко розповів гостям про університет. Микола Олександрович зазначив, що виш є найбільшим у області. Він нараховує близько 12,5 тисячі студентів, серед яких 9 тисяч навчаються на денному відділенні. Також в університеті працюють приблизно 1 400 співробітників, із них 800 – це викладачі: 92 доктори наук і 453 доценти. Особливу увагу ректор приділив розповіді про філологічний факультет, його історії, розвитку спеціальностей у напрямі “польський та болгарський переклади” й активне бажання й надалі продовжувати розвивати слов’янський ряд.

IMG_1687

Крім того, ректор звернув увагу гостей, що Запорізький національний університет підписав із іноземними вишами 67 угод. Лише минулого року на закордонних стажуваннях побували близько 180 викладачів і студентів. Дехто з них за кордоном проводить свої наукові дослідження. З кількома вишами діють програми подвійних дипломів. Постійно в університеті працюють іноземні викладачі – носії мов із Болгарії, Франції, Німеччини, США, Великої Британії та інших країн. Під час обговорення спільних українсько-чеських проектів сторони досягли домовленостей уже навесні відкрити в університеті курси чеської. Також при філологічному факультеті розпочнуться факультативні заняття з вивчення чеської з перспективою викладання у виші кількох носіїв мов. Надалі можливе й відкриття на філологічному факультеті спеціальності «чеська мова й література».

Як зазначили представники Посольства, їхнє провідне завдання – співпраця у галузі освіти. Адже розвиток богемістики як такої допоможе українцям більше дізнатися про історію і культуру Чехії. Гості зауважили, що також підтримуватимуть ініціативи представників університету щодо проходження практики у Чехії, закордонних стажувань, програми академічних обмінів тощо. До того ж саме у 2018 році Чехія відзначає 100-річчя заснування своєї республіки. І з цієї нагоди в країні готують чимало спільних міждержавних освітніх проектів.

Варто відзначити, що багато запорізької молоді навчається у Чехії за численними освітніми програмами. Наприклад, у 2015 році п’ятикурсник економічного факультету спеціальності «Міжнародна економіка» Костянтин Меркулов брав участь у закордонному піврічному стажуванні в Чехії. Він здобув стипендію на навчання в рамках міжнародного проекту «HUMERIA» програми «ERASMUS MUNDUS». Навчався Костянтин в Університеті Масарика. З ним ЗНУ уклав угоду про співпрацю.

Наприкінці зустрічі її учасники докладніше обговорили організаційні деталі втілення проектів, а також окреслили перспективи відкриття при університеті Чеського Центру м. Запоріжжя. А наостанок ректор Микола Фролов провів для них ознайомчу екскурсію студмістечком вишу.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу