Днями в Міністерстві освіти і науки України відбувся семінар щодо впровадження інклюзивної освіти дітей з особливими освітніми потребами в дошкільних навчальних закладах, проведений МОН спільно з Інститутом модернізації змісту освіти та Інститутом спеціальної педагогіки НАПН України.

Захід відкрила начальник відділу дошкільної освіти МОН Тамара Панасюк, розповівши про нормативно-правове забезпечення впровадження інклюзивної освіти в дошкільних навчальних закладах.

Відтак, свої доповіді представили фахівці лабораторії проблем інклюзивної освіти Інституту спеціальної педагогіки НАПН:

  • Людмила Коваль, завідувач лабораторії, кандидат педагогічних наук – щодо забезпечення корекційно-розвивального напряму в навчально-виховному процесі інклюзивного дошкільного закладу (переглянути презентацію);
  • Інна Луценко, науковий співробітник лабораторії – щодо забезпечення корекційно-розвивального напряму у навчально-виховному процесі інклюзивного дошкільного закладу (переглянути презентацію).

У семінарі взяли участь методисти інститутів післядипломної педагогічної освіти, відповідальні за освіту дітей з особливими потребами, з усієї України. Прослухавши доповіді, вони мали можливість поставити запитання та поділитись своїм досвідом.

Крім того, в межах семінару було організовано виставку навчально-методичної літератури з питань освіти дітей з особливими освітніми потребами.

Повідомляє прес-служба МОН України