25 січня в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася презентація сучасної наукової лабораторії синтезу термоелектричних матеріалів, створеної за результатами виконання проекту НАТО – наукової програми «Наука заради миру та безпеки» (SPS NATO Program). Над її реалізацією впродовж 2014-2016 років працювали 5 професорів, 12 доцентів і старших наукових співробітників, 10 аспірантів і 13 студентів вишу.

Як зазначив ректор університету Ігор Цепенда, ПНУ – один із небагатьох вищих навчальних закладів в Україні, який увійшов до престижної програми НАТО, і виграний грант підтвердив, що університет працює за європейськими та світовими стандартами.

Проект стосується розвитку відновлювальних джерел енергії. Науковці перетворюють електричну енергію через розробку спеціальних перетворювачів. «У нас виникла ідея створити щось нове, що буде корисним для усіх держав. Ми вирішили зайнятись енергетичною безпекою, адже кожна держава хоче себе забезпечити у сфері енергетики», – зазначив директор проекту Любомир Никируй.

Він розповів, що термоелектричні пристрої можуть використовуватись в автомобільній техніці, системах індивідуального опалення, на підприємствах, де у великих кількостях спалюється викопне паливо для виробничих потреб, для охолодження процесорів, а також у медицині.

«Розробки ще на початкових етапах, але нам вдалося створити матеріали, які працюють при високих температурах. Це композитні матеріали на основі багатьох компонентів», – звернув увагу Любомир Никируй.

Відтепер завдяки сучасній науковій лабораторії можна здійснювати повний та повністю контрольований процес синтезу матеріалів, які за своїми параметрами є одними із кращих у світі.

За інформацією прес-служби ПНУ імені Василя Стефаника

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу