У Білорусі для сприяння молоді у працевлаштуванні працює програма “Молодіжна практика”, що збільшує шанси знайти постійне робоче місце. За час практики молодь здобуває знання, вміння і навички практичної роботи безпосередньо на виробництві. Більшість практикантів опановує робітничі професії, повідомляє Білоруське телеграфне агентство БЕЛТА. 

На “Молодіжну практику” потрапляють безробітні випускники закладів професійно-технічної, середньої спеціальної та вищої освіти, а також безробітні, які пройшли навчання за направленням держслужби зайнятості. Торік до кола осіб, які можуть брати участь у програмі, увійшли й жінки, які довго не працювали в зв’язку з доглядом за дитиною віком до 3-х років.

Програма “Молодіжна практика” реалізується на підприємствах незалежно від форм власності, за винятком бюджетних. Перевагу мають підприємства, що забезпечують подальше працевлаштування молоді на постійній основі. Наймачам, які надають учнівські робочі місця, частково компенсують витрати на оплату праці практикантів. Це стимулює суб’єкти господарювання до організації “Молодіжної практики”.

Так, із коштів фонду соціального захисту населення наймачам відшкодовують витрати на зарплату новачка в період проходження “Молодіжної практики” в розмірі мінімальної заробітної плати і обов’язкових страхових внесків. Із безробітними, скерованими службою зайнятості на учнівське робоче місце, наймач укладає строковий договір строком до шести місяців, укладає й погоджує індивідуальний навчальний план. Особлива увага приділяється закріпленню трудових ресурсів у селі, в малих містах та смт: для такої категорії безробітних термін проходження “Молодіжної практики” збільшений до 1 року.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу