До роковин бою під Крутами історичний факультет Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (декан – професор Анатолій Карасевич) провів пам’ятний захід «Вони боролися, щоб ми перемогли», співорганізаторами якого виступили Центр культури та дозвілля університету «Гаудеамус» та відділ у справах сім’ї та молоді Уманської міської ради.

На урок мужності й героїзму завітали студентська та учнівська молодь, вчителі, представники влади та громадськості. Учасники заходу мали можливість докладніше дізнатися про історичні передумови, перебіг бою під Крутами та його історичне значення.

Особливої емоційності заходу додав перегляд документального фільму з циклу «Нескорені» про долю одного із кількасот юнаків, який не побоявся протистояти чотиритисячній армії Муравйова. Герой нерівного бою під Крутами, двадцятирічний Григорій Піпський, віддав своє життя за вільну і незалежну Україну, гордо співаючи Гімн України.

Пам’ять загиблих героїв присутні вшанували хвилиною мовчання.

На завершення учасники заходу виготовили червоні маки – символи пам’яті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів (майстер-клас провела кандидат історичних наук Анна Шауренко) та написали слова побажань і підтримки нашим захисникам на прапорі України, який через волонтерські організації міста буде передано бійцям у зону АТО.

Центр культури і дозвілля “Гаудеамус”
УДПУ імені Павла Тичини

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу