Місцеві органи влади мають сконцентруватися на тому, щоб протягом 3-х років ліквідувати черги дітей до дитсадків. На цьому сьогодні, 31 січня, наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи круглий стіл щодо обговорення пріоритетних напрямів у галузі освіти і науки Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року. 

Зокрема, він повідомив, що загальна черга до дитячих садків у країні становить 79 тис. дітей. У 2016 році в Україні було створено 26,5 тис. місць у дошкільних закладах. Тож необхідно пришвидшити створення нових дошкільних закладів, щоб  дошкільною освітою охопити 100 % наших дітей.

“Не можуть 79 тисяч дітей стояти у чергах. Це неприпустимо, коли діти вдома втрачають можливості у підготовки, навчанні якихось базових речей. Протягом свого життя ми можемо закінчити декілька навчальних закладів, а в садочок і середню загальну школу можна піти лише раз”, – наголосив Володимир Гройсман.

Глава Уряду переконаний, що дошкільна освіта є надзвичайно важливим елементом реформи системи освіти та науки в Україні. Неякісна освіта у дошкільних навчальних закладах, школах та університетах знижує конкурентність людини, її здатність знайти роботу в реальному секторі економіки, зауважив він.

Крім того, відсутність можливостей реалізації знань та підтримки науки на належному рівні спричиняє відтік освічених кадрів за кордон, зауважив Прем’єр-міністр.

“Нам все це [належна організація системи освіти та науки, умови реалізації фахівців, підтримка науки] треба зробити в Україні. Я вважаю, що всі передумови для цього є”, – підкреслив Володимир Гройсман.

За інформацією Департаменту інформації
та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу