31 січня в Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті імені Григорія Сковороди відбулася урочиста церемонія випуску магістрів. Півтора року навчання в магістратурі пролетіли майже непомітно, і ось настав довгоочікуваний день, коли 639 випускникам вручили заповітні дипломи державного зразка, серед яких 20 із відзнакою.  

Вручення дипломів в університеті – визначна подія. Адже це остаточне підбиття підсумків роботи викладачів і студентів, урочисте оприлюднення результатів їхньої спільної плідної праці. Святково одягнені, з квітами, разом із батьками, а дехто вже й з власною родиною, випускники прийшли отримувати омріяні дипломи.

Цього святкового дня теплі слова привітань звучали від професорсько-викладацького складу університету, завідувачів кафедр, деканів факультетів, батьків, рідних та друзів.

І ось довгоочікуваний диплом на руках. Випускники щойно отримали путівку в життя, їхні очі світяться щастям, серця сповнені вірою у майбутнє.

Яким запам’ятався випускникам наш університет? Куди вони підуть працювати після отримання диплома? До випускників безліч запитань, на які вони радо відповіли та поділилися своїми планами на майбутнє:

Павло Пантелеєнко, випускник природничо-технологічного факультету:

– З першого дня навчання у Переяслав-Хмельницькому університеті відчув насамперед підтримку викладачів та їхнє наполегливе бажання зробити із нас справжніх фахівців. Студентське життя було надзвичайно цікавим. Наш університет не тільки один з найкращих навчальних закладів в Україні, а і виховний, світоглядний, культурний, патріотичний осередок.

На сьогодні працюю вчителем біології у київській школі. У майбутньому планую працювати за спеціальністю у вищому навчальному закладі. Сподіваюся, диплом магістра мені в цьому допоможе.

Валентина Жанюк, випускниця історичного факультету:

– Подаючи документи у цей вищий навчальний заклад, я мала намір вивчитися та працювати вчителем. Так і сталося.  Зараз я працюю в школі вчителем історії та права (м. Київ). Звісно як молодий спеціаліст я постала перед рядом труднощів, подолати які мені вдається лише через велику любов до предмета викладання і до дітей.

Наталія Летяк, випускниця природничо-технологічного факультету:

– З дитинства мрію стати лікарем-лаборантом. Для цього потрібен диплом магістра зі спеціальності «Біологія», який я сьогодні й отримала. Маю надію, що найближчим часом моя заповітна мрія, до якої я йшла впевнено щодня,  здійсниться.

Дуже вдячна всьому колективу університету за ті знання, досвід та підтримку, які я отримала під час навчання. Надзвичайно важливою є підтримка твоїх наставників, які спочатку здаються надто суворими та вимогливими, але вже ближче до захисту магістерських робіт, стають справжніми друзями і близькими людьми.

Читайте також: МОН зацікавлене в естонському досвіді реформування змісту освіти, – Лілія Гриневич

Надія Попик, випускниця історичного факультету:

–  Завжди мріяла про педагогічну діяльність, і ось уже в моїх руках диплом… Так швидко промайнули найкращі роки… Зараз працюю диспетчером фінансово-гуманітарного факультету. В майбутньому, хочу продовжити своє навчання в аспірантурі і пов’язати своє життя з педагогічною діяльністю.

Ольга Довгаль, випускниця історичного факультету:

–  Цей університет для студентів, які дійсно хочуть отримати глибокі знання. В університеті викладають висококваліфіковані спеціалісти. Їхня професійність, знання, вимогливість та доброзичливість запам’ятаються на все життя.

У кожного випускника життя складеться по-різному. Хтось піде працювати за фахом, а хтось обере собі іншу професію. Якщо людина прагне бути педагогом, то вона в будь-якому разі пов’яже своє життя з педагогічною діяльністю. Але якщо хтось не зможе з певних причин це зробити, то професія педагога нам знадобиться у вихованні власних дітей, онуків. Професія вчителя – це на все життя.

Ольга Кравчук – випускниця факультету педагогіки та психології:

–  Після закінчення Лубенського коледжу РДГУ я вирішила подавати документи до Переяслав-Хмельницького університету, адже від друзів, знайомих чула лише позитивні відгуки про цей навчальний заклад. І не помилилася з вибором. Це дійсно, надзвичайний університет. Тут навіть якась особлива атмосфера, що відчувається одразу, щойно заходиш до університету, і немає значення, в перший чи в тисячний раз.

Хочу висловити велику вдячність декану факультету педагогіки та психології Ліані Вікторівні Яценко, заступнику декана з навчальної роботи Олені Федорівні Усик та всьому педагогічному колективу за знання, тепло і любов, які вони подарували нам. Шкода, що так швидко пролетіли студентські роки. Та в моєму серці вони залишаться назавжди. Після одержання диплома планую піти працювати за спеціальністю, тому вже в пошуках роботи.

Читайте також: Рівненські юні науковці вражали своїми приладами для військових

Юлія Калашник, випускниця відділення післядипломної освіти спеціальності «Управління навчальним закладом»:

–  Для мене цей вищий навчальний заклад залишиться місцем спогадів, досягнень і звершень. Маю надію, що ми всі будемо гідними звання випускника Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

Олена Сагло, випускниця природничо-технологічного факультету:

– На даний час я працюю біологом у Клініко-діагностичній лабораторії міста Лубни. В майбутньому планую пов’язати своє життя з педагогічною діяльністю. Диплом вже отримала, тому сміливо можу підшукувати роботу за спеціальністю.

Навчаючись у цьому виші, я зрозуміла, що тут кожен здатен відкрити себе, показати власну багатогранність, навчитися нового, розвинути набуте, і, звісно, стати висококваліфікованим фахівцем.

Роки минають надто швидко… і саме зараз, прощаючись з рідною Alma Mater, так хочеться прожити їх заново. Звісно для нас, випускників, це неможливо! Проте для абітурієнтів вступ до Переяслав-Хмельницького вишу  є прекрасним шансом стати насправді гідною особистістю, реалізувати себе у всіх напрямках і, звісно ж, з достойністю здобути велике звання – вчителя! Ніхто не сказав, що буде легко, проте все найкраще здобувається завдяки наполегливій праці! Тому, щасти Вам, на дорозі до мети!

Ольга Науменко, 
фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу