31 січня 2017 року в режимі онлайн відбулося засідання методичної секції заступників директорів із навчально-виробничої роботи професійно-технічних навчальних закладів, на якому обговорювали важливі питання роботи заступника як організатора професійної підготовки.

Основне тематичне питання засідання присвячене такому важливому аспекту організаторської діяльності заступника як підготовка й оформлення управлінських рішень. Одним із найпоширеніших різновидів управлінського рішення керівника, який найчастіше використовують у практиці управління, є наказ. „Забезпечення якісної та ефективної організації навчально-виробничого процесу значною мірою досягається через наказ керівника, який обов’язковий до виконання всіма посадовими особами”, – наголосила керівник секції, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Закарпатській області Войченко Л.П. У своєму виступі зупинилася на вимогах до оформлення наказів та надала орієнтовну циклограму і рекомендовані зразки наказів, проекти яких створюються членами адміністрації, зокрема заступниками з НВР, у компетенції яких знаходиться повне або часткове вирішення питань організації навчально-виробничого процесу, зазначених у наказах.

Про особливості функціонування ПТНЗ області в 2017 році говорила Довганич О.С., заступник начальника управління – начальник відділу вищої, професійно-технічної освіти та науки департаменту. А методист обласного методичного центру при департаменті освіти і науки облдержадміністрації Грабар Є.С. інформував присутніх про стан виконання попередніх рішень колегії департаменту.

Директор НМЦ ПТО Слюсарєва О.В. ознайомила членів секції з основними напрямами модернізації професійно-технічної освіти, визначеними Середньостроковим планом пріоритетних дій уряду до 2020 року, одним із яких є осучаснення змісту освіти шляхом розроблення та впровадження Державних стандартів ПТО на основі компетентнісного підходу.

Читайте також: Профтехосвіта має стати привабливішою для учнів і забезпечувати їх роботою з гідною зарплатнею

У ході засідання розглядалися питання удосконалення методичного забезпечення професійної підготовки кваліфікованих робітників, а саме: апробація та впровадження у 2016/2017 навчальному році в навчальний процес ПТНЗ області розроблених педагогічними працівниками навчальних посібників, розроблення робочих зошитів, збірників інструкційних карток для проведення лабораторно-практичних робіт із спеціальних дисциплін. У цьому контексті заступникам директорів із НВР була надана інформація щодо організації роботи над створенням електронних навчально-методичних комплексів із професій муляр, тракторист, швачка, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. Методист НМЦ ПТО Потапова К.В. презентувала створений в Інтернет-середовищі навчально-методичний комплекс із професії муляр та розкрила можливості його використання в навчальному процесі.

Учасники засідання заслухали заступників директорів із навчально-виробничої роботи двох ПТНЗ, що атестуються на відповідність займаним посадам у 2017 році. Вони поділилися досвідом роботи з основних напрямів професійної діяльності заступника.

Про системне планування навчально-виробничої діяльності в Міжгірському професійному ліцеї розповів Буришин М.М. – заступник директора з НВР цього навчального закладу. А його колега з Хустського професійного ліцею Волощук М.О. представив роботу з удосконалення навчально-матеріальної бази ПТНЗ.

На завершення заходу методист НМЦ ПТО Горячова Л.Б. інформувала про підготовку навчальних закладів до участі в конкурсі професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» у 2017 році.

Учасники вебінару досягли розуміння важливості реалізації основних завдань професійно-технічного навчального закладу на сьогодні: відновлення престижності робітничих професій, розширення переліку професійних компетентностей робітника відповідно до нових вимог сучасного виробництва та створення сприятливих умов для якісної підготовки робітничих кадрів – мобільних, конкурентоспроможних, з високим рівнем кваліфікації.

Навчально-методичний центр ПТО
у Закарпатській області

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу