Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, що відзначається 27 січня, був прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005 року. 

Це Голокост – всього одне лиш слово,
Та його сенс – пекучий болі жар,
Вбивали всіх!.. старого і малого,
І мало хто життя порятував...

Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945 рр., призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших національностей.

Із метою виховання в учнів почуття патріотизму, гуманності, формування толерантності в міжнаціональних відносинах у ПТНЗ області проведені виховні години «Безсмертна сила людського духу», «Пам’ятаємо заради майбутнього», уроки-реквієми «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства», «Трагедія, історія, пам’ять», виставки, перегляди документальних хронік та фотоматеріалів тощо. У ході тематичних заходів вихованці навчальних закладів ознайомилися з історичними фактами трагедії в Бабиному Яру, дізналися про «Праведників» – людей різних національностей, які, ризикуючи своїм життям, рятували євреїв під час фашистської навали.

Учні готували реферати на тему Голокосту, демонстрували фотоматеріали, декламували вірші та ділилися враженнями про жахливі події тих часів.

У День пам’яті жертв Голокосту Президент України Петро Порошенко наголосив, що: «Голокост – одна із наймасштабніших трагедій в історії земної цивілізації, жахливий нацистський злочин, породжений культивуванням антилюдської ідеології. Мільйони невинних людей було знищено лише за належність до єврейського народу. Це наш спільний біль. Він щемить у серцях українців, ятрить рани нашої багатостраждальної землі, гіркими рядками повнить книгу буття українського народу».

Навчально-методичний центр 
професійно-технічної освіти у Закарпатській області

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу