2 лютого увесь світ відзначає День бабака. Свято це родом із Північної Америки, де вже майже півтора століття його з розмахом відзначають у США та Канаді. Але варто зазначити, що цей День бабака все-таки має давні європейські корені, оскільки на американський континент був завезений переселенцями з Німеччини.

Цього дня головним героєм є бабак, який прокидається від зимової сплячки. Вважається, якщо тваринка бачить свою тінь, то лякається і йде спати далі, тобто зима буде затяжна, довга, ще мінімум 6 тижнів. А якщо ж цього дня похмуро і жодної тіні немає, то бабак пророкує швидкий прихід весни.

День бабака пройшов сьогодні і в Сумському національному аграрному університеті, де вже кілька років у віварії живе бабак на ім’я Філя. 2 лютого студенти, розбудивши Філю, впевнилися, що весна вже не за горами, бо жодної тіні ні бабак, ні самі студенти так і не побачили. А перевірити пророкування Філі сумчани зможуть уже зовсім скоро: якщо зима не затягнеться на довгі 6 тижнів, то бабак таки мав рацію!

За інформацією Сумського НАУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу