Рамковий закон “Про освіту”, за який проголосувала ВРУ у першому читанні, містить положення про прозорий облік усіх грошових надходжень і витрат шкіл. Про це днями нагадала міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час спілкування з батьками на Всеукраїнській конференції «Батьки – школа – влада:  проблеми взаємодії та перспективи співпраці».

Вона наголосила, що саме це положення дасть змогу прозоро врегульовувати проблеми із грошовими шкільними внесками батьків.  Обов’язок оприлюднювати на сайті всі бюджетні надходження закладу, а також гроші, які платять батьки, дасть можливість контролювати ресурси. Оприлюднення всіх видатків допоможе виявити, чи були зловживання при закупівлі потрібних навчальному закладу матеріалів  і необхідних послуг.

Щоб МОН почало розробляти підзаконні акти, які унормовуватимуть питання із грошовими шкільними внесками батьків, треба, щоб парламент проголосував за закон “Про освіту”, адже зараз усі благодійні внески збираються в межах чинного Закону “Про благодійну діяльність та благодійні організації”. Фактично їх використання не відстежується і не регулюється. На сьогодні депутати внесли більше тисячі правок до законопроекту, ми сподіваємося, що вже весною його винесуть у парламент і приймуть у другому читанні”, – наголосила Лілія Гриневич.

Активізація батьківської спільноти навколо нагальних питань освіти, на думку міністра, є хорошим сигналом. Він означає, що батьки, які добре розуміють нагальні освітні потреби своїх дітей, починають відігравати важливу роль у формуванні освітньої політики.

Зараз батьки об’єднуються і ведуть активний діалог із Міністерством освіти і науки України. Ми щиро це вітаємо і бачимо, що така співпраця дає дійсно хороші результати. Яскравий приклад цього – оновлення програм початкової школи, в рамках якого батьки змогли вказати нам на суттєві недоліки навчальних програм. Я вважаю що зараз важливо, щоб цей тиск зберігся на центральному рівні, але також був перейнятий регіонами. У зв’язку з децентралізацію місцеві органи влади отримали суттєві ресурси та повноваження в галузі освіти. Щоб місцева освітня політика не програвала боротьбу з оновленням фасадів будинків і гроші витрачалися на освіту наших дітей, місцеві громади мають вказувати своїй владі на те, що освіта – важливий пріоритет”, – зазначила міністр.

Інформує МОН України