Днями в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся ІV (фінальний) етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

За результатами ІІІ (обласного) етапу, до четвертого (завершального) випробування відібрано 19 учасників – 12 учнів 8 – 11 класів, а також 7 студентів. Однак у зв`язку з погодними умовами, на жаль, 6 учасників із гірських районів не змогли прибути на конкурс.

Вітаючи учасників мовно-літературного змагання, в.о. начальника відділу по роботі з обдарованою дитиною Інституту модернізації і змісту освіти Оксана Вернидуб зачитала вітання міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, у якому, зокрема, зазначено: „Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка – це унікальна можливість творчо виявити себе. Учні і студенти можуть продемонструвати активну життєву позицію і ще раз відкрити для себе світ Шевченкового слова”.

Представник Національної спілки письменників України, прозаїк Петро Ходанич, кандидат педагогічних наук, доцент, вітаючи учасників від імені красного письменства Закарпаття, наголосив на значенні мови в утвердженні особистості. Нашу країну у світі зрозуміють тільки як Україну – державу зі своєю давньою мовою, усталеною територією, автентичною культурою.

Представник журі ІІІ етапу Міжнародного конкурсу, завідувач кафедри педагогіки та психології Закарпатського ІППО, кандидат педагогічних наук, доцент, письменниця Лідія Повх-Ходанич вручила переможцям третього етапу грамоти, а також власну книжку поезій, щойно удостоєну обласної літературної премії.

Цього разу переможців третього етапу нагороджено грамотами департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, а також книгами письменників Закарпаття. Участь у конкурсі – це вияв поваги до рідного кореня, родини, народу. Те, що в залі переважна більшість – дівчата, засвідчує близькість мови до материнських витоків. Хто, як не мати, передає дитині рідне слово? Жінку, як відомо, підносив на найвищі п’єдестали наш Тарас.

Завідувач кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін, кандидат педагогічних наук Тетяна Гнаткович наголосила на тому, що рідне слово, як і материнська пісня, – те, що засновує в людині Людину, стає стержнем усіх її звитяг протягом життя. Мова як виразник народу у всі часи потребує підтримки її носіїв. Відрадно, що молодь в Україні любить рідну мову, активно бере участь у різних мовних конкурсах. Звернула увагу на благородну мету заходу – піднесення престижу рідної мови серед юного покоління, виховання пошани до рідного слова.

За інформацією Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти