У вівторок,  7 лютого, 70 слухачів стартап-школи Sikorsky Challenge, які витримали прискіпливий відбір, розпочали навчання у Вінницькому національному технічному університеті під опікою міжнародного експерта у галузі ведення ІТ-бізнесу і бізнес-тренера Ігоря Пеєра (Ізраїль).

Перша в Україні інноваційна екосистема Sikorsky Challenge майже три роки тому створена в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Стартап-школа Sikorsky Challenge у ВНТУ є другою в Україні. А планується створити цілу мережу таких шкіл.

«Я не був впевнений, що нам вдасться реалізувати цю ідею. Не був впевнений, що зможемо залучити такого відомого тренера, як Ігор Пеєр, — розказує автор ідеї створення стартап-школи у Вінниці, завідувач кафедри автоматики та iнформацiйно-вимiрювальної технiки ВНТУ, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент Академії педагогічних наук України, доктор технічних наук, професор Роман Квєтний. — Так, як Ігор Пеєр навчає організації і просунення стартапів, не навчає у світі ніхто. У нього створюються стартапи безпосередньо в процесі навчання».

Стати слухачем стартап-школи Sikorsky Challenge мали змогу не тільки студенти ВНТУ, а й будь-хто, у кого є вартісна ідея, яку він прагне перетворити на успішний бізнес.

Ректор ВНТУ, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко:

«Рівно два місяці минуло від урочистого відкриття стартап-школи Вінниці. Я бажаю, щоб ваші ідеї, які допомогли вам пройти відбір до стартап-школи, знайшли свого бізнесмена, який їх фінансово підтримає. І бажаю, щоб ви тоді, коли ваші ідеї зроблять вас дуже багатими людьми, не забували про ВНТУ і теж фінансово підтримували нове талановите покоління!»

Очільник вишу наголосив, що стартап-школа діє за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької міської ради, а також провідних технологічних та ІТ-компаній регіону: Exadel, Epam, Delphi, Спільна справа, Конекс, ВТН, Astound Commerce, IncoreSoft.

«Нині ВНТУ запускає проект світового рівня. Таких фахівців Україна нині дуже потребує», — констатує керівник сектору вищої освіти департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Клапоущак.

Його підтримує заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський:

«Проекти на кшталт сьогоднішнього оцінюємо як важіль для формування людей зовсім нового масштабу. Хочемо створити умови для реалізації найсміливіших інноваційних ідей тут, у Вінниці. Хотів би бути на місці нинішніх юних слухачів стартап-школи. Тим паче, що серед них точно є майбутні мільйонери!»

«Стартап-школа – новий формат у навчанні, що орієнтований на майбутнє, — стверджує керівник стартап-школи Sikorsky Challenge, завідувач кафедри інтеграції навчання з виробництвом ВНТУ, кандидат технічних наук, доцент Костянтин Коваль. — Він сприятиме всебічному розвитку особистості слухачів Школи та розвитку сектору інноваційного підприємництва Вінниці. Переконаний, що наявність такої форми навчання у Вінницькому національному технічному університеті спільно з провідними місцевими бізнес-компаніями є ознакою глибокого розуміння всіх учасників процесу важливості формування високоінтелектуального кінцевого продукту із значною доданою вартістю».

Заняття у стартап-школі триватимуть до червня. Після завершення навчання «школярі» зможуть взяти участь у конкурсі проектів, переможці якого отримають фінансування своїх розробок.

Засновник і генеральний директор Open Innovation Incubator Be Next IT, співзасновник інноваційної екосистеми Sikorsky Challenge Ігор Пеєр:

«Підсівши на стартап, навіть якщо перший не вийде, людина зробить другий, другий не вийде — створить третій… Виживають сильніші. І сильніші не стільки за інтелектуальними якостями, а за наполегливістю, комунікативністю, здатністю оговтатися після невдачі і знову почати усе спочатку. Вони випускаються з одним проектом, а потім приходять показати те, що в них є нового. І я уже бачу сформованих, сильних бізнесменів, вони свою нову ідею представляють на значно вищому рівні, і в них я вже відчуваю партнерів, у яких є чого повчитися мені самому. У них уже є той досвід, якого я не маю. Отаке виникнення синергії дуже важливе. Вона виникатиме і між самими учнями стартап-школи. Це дуже цікаво і ефективно. Я певен — у нас усе вийде».

Ігор Пеєр переконаний, що у червні на випуску вінницькі стартапісти доведуть, що результативно провели 5 місяців навчання і покажуть вартісний продукт.

 За інформацією прес-центру ВНТУ

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу